Manavgat Yangın Haberleriyle Uyandı

Antalya'nın Manavgat İlçesinde Bugün Sabah 3 Ayrı Noktada Çıkan Yangınlar İlçe Halkını Korkuttu.

Manavgat Yangın Haberleriyle Uyandı
17.07.2007 14:54 | Son Güncelleme: 17.07.2007 14:54

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bugün sabah 3 ayrı noktada çıkan yangınlar ilçe halkını korkuttu.

Manavgat güne itfaiye ve arazözlerin siren sesleriyle başladı. Çağlayan Mahallesi'nde ırmak kenarında başlayan yangın itfaiye ve orman işletmesi arazözlerinin çalışması sonucu kontrol altına alındı. Öğle saatlerinde sanayi sitesinde bir boya atölyesinde ve Kızılağaç köyünde Abdurrahman Sarı'ya ait evde çıkan yangınlar itfaiyenin müdahalesi sonucu etraftaki ev ve iş yerlerine sıçramadan söndürüldü.

Sabah saat 08:15 sıralarında Çağlayan Mahallesi ırmak kenarında bulunan fundalık ve ağaçlık bölgede yangın çıktı. Olayı itfaiyeye haber veren vatandaşlar, yangının, rüzgarın etkisiyle söğüt ağacı dallarının yüksek gerilim hattı kablolarına çarpması sonucu çıkan kıvılcımla başladığını bildirdi. Irmak kenarında söğüt ağacından başlayarak çevredeki ağaçlara yaş ve kuru otlara sıçrayan yangın, itfaiye ve arazözlerin zamanında müdahalesi sonucu söndürülmesine rağmen 10 üzerinde söğüt ağacı yanmaktan

kurtulamadı. Yangın sonrasında bölgede sünger yataklar ve şarap şişeleri olması bölgenin şarapçıların mekanı olduğunu gözler önüne serdi. Mahalle sakinleri, belediyenin ot ve fundalıkları kesip ırmak kenarlarını düzenleyerek bu tür olayların önüne geçilebileceğini dile getirdi.

Günün diğer yangın haberi Kızılağaç köyü ve sanayi sitesinden geldi. Kızılağaç köyünde Abdurrahman Sarı'ya ait evde çıkan yangın köylülerin ve Manavgat Belediyesi itfaiyesinin çalışması sonucu söndürüldü. Sanayi sitesinde Osman Keleş'e ait ahşap boyama atölyesinde çıkan yangın çevre iş yerlerine sıçramadan söndürüldü. Yangında sadece bitişikte bulunan Alanya Bileme isimli iş yerinin çatısı zarar gördü. Yangının elektrikten kaynaklanmış olabileceği bildirildi.

(AK-AT-HO-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Manavgat Yangın Haberleriyle Uyandı - Haberler