Manisa'da şiddetli fırtına nedeniyle bir caminin minaresi yıkıldı

Manisa'da etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle bir caminin minaresi yıkıldı. Şans eseri yoldan geçen araç veya vatandaşın olmaması faciayı önledi.

05.07.2020 23:22 | Son Güncelleme: 06.07.2020 03:33

Manisa'nın Selendi ilçesinde etkili olan şiddetli fırtına bir caminin minaresinin yıkılmasına neden oldu. Yıkılan minare yola devrilirken yolda araç veya yayanın olmaması faciayı önledi.

CAMİ MİNARESİ YOLA YIKILDI

Manisa'nın Selendi ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle cami minaresi yola yıkıldı. İlçeye bağlı Kurtuluş Mahallesi eski Kula yolu üzerinde bulunan Aşıklar Cami minaresi fırtına nedeniyle saat 22.00 sıralarında Selendi Kula eski yolu üzerine devrildi. Şans eseri yoldan geçen araç veya vatandaşın olmaması olası bir faciayı önledi.

Manisa'da şiddetli fırtına nedeniyle bir caminin minaresi yıkıldı

"MİNARE GÖZÜMÜN ÖNÜNDE YOLA ÇAPRAZ OLARAK YATTI"

Olay yerine gelen güvenlik kuvvetleri cami etrafına güvenlik şeridi çekerken Manisa Büyükşehir Belediye ve Selendi Belediyesine ait iş makineleri minarenin enkazını kaldırdı. Olay anında caminin şadırvanında bulunan Caminin İmam Hatibi İsmail Aka, "Ben o anda şadırvandaydım. Akşam namazından sonra eve gitmemiştim. Rüzgarın şiddeti artırmasıyla sesler çoğalmıştı. Bende o anda minareye doğru bakmıştım. Minare gözümün önünde yola çapraz olarak yattı. Allah korudu." dedi.

Manisa'da şiddetli fırtına nedeniyle bir caminin minaresi yıkıldı
Manisa’da şiddetli fırtına nedeniyle bir caminin minaresi yıkıldı

Kaynak: İHA

Haberler››3. Sayfa››Manisa'da şiddetli fırtına nedeniyle bir caminin minaresi yıkıldı - Haberler