Manisa motosiklet tutkusuyla 450 adet maket biriktirdi

Motosiklet tutkusuyla 450 adet maket biriktirdiManisa'nın Kırkağaç ilçesinde yaşayan Hamdi Nart (42), çocuk yaşta başlayan motosiklet merakıyla koleksiyon sahibi oldu.

21.10.2019 11:02 | Son Güncelleme: 21.10.2019 13:00
tutkusuyla 450 adet maket biriktirdi
Manisa'nın ilçesinde yaşayan Hamdi Nart (42), çocuk yaşta başlayan motosiklet merakıyla koleksiyon sahibi oldu. Nart, koleksiyonunda bulunan 450 maket motosikletten büyük bir bölümünü yurt dışından temin ettiğini söyledi.
Kırkağaç ilçesinde internet cafe işletten Hamdi Nart, çocukluktan gelen motosiklet merakıyla 450 maket motosikleti dükkanına yaptırdığı camlı vitrinde sergiliyor. Maket motosikletlerinin yüzde 80'ini Almanya, Hollanda, Fransa gibi ülkelerden temin ettiğini, diğerlerini 'nin çeşitli illerinden satın aldığını ifade eden Nart, maket motosiklet koleksiyonuna toplam 35 bin lira harcadı. Koleksiyonundaki maket motosikletlerin en düşüğüne 20 lira, en yükseğine ise 5 bin lira harcadığını belirten Hamdi Nart, 20 yıldır biriktirdiği motosiklet maketleriyle Türkiye'nin en büyük maket koleksiyonlarından birine sahibim. Bu durum zamanla bende bir tutkuya dönüştü. Türkiye'de bu kadar motosiklet maketini bulmak gerçekten zor. O nedenle birçoğunu yurt dışından eş dosta getirttim. Bazılarını da internetten sipariş verip, aldım. Bunun dışında 3 adet de kullandığım gerçek motosikletim var dedi.
Motosiklet merakının küçük yaşlarda televizyonlarda görmesiyle başladığını anlatan Hamdi Nart, Denk geldikçe maket motosikletler alıyorum. Maket koleksiyonum içerisinde cross, scooter, racing gibi motosiklet maketi çeşidi bulunuyor. Bunları kesinlikle satma gibi bir düşüncem yok. Ben yaşadığım sürece benimle birlikte kalacak, ben öldükten sonra değerini bilen birisine bağışlayacağım. Bunların herhangi bir bakımı yok, sadece tozlarını alıyoruz. Ama tozlarını almak bile 2-3 gün sürüyor diye konuştu.
Manisa motosiklet tutkusuyla 450 adet maket biriktirdi

Motosiklet, Kırkağaç, Türkiye, Güncel

Kaynak: DHA


20.01.2020 10:45:37