18 Mayıs 2018, 18:30

Mardin'de Kadın Girişimcilere Sertifika Töreni

Mardin

Mardin Büyükşehir Belediyesi meslek edindirme kurslarından mezun olan 27 kadın sertifika aldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi meslek edindirme kurslarından mezun olan 27 kadın sertifika aldı.

Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı ve KOSGEB işbirliğiyle yapılan girişimcilik kurslarında başarılı olan 27 kadın için düzenlenen sertifika töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, amaçlarının kadınların en iyi yere gelmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Kadınların meslek edinmelerini önemsediklerini dile getiren Yaman, "İlimizde kadın dostu çalışmalara önem veren bir yapıda projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı ara vermeden sürdürmekteyiz. En önem verdiğimiz projelerden birisi ise kadınlarımızın ekonomik hayatta var olmaları için meslek edinmeleridir. Bu konuda kurduğumuz MARMEK ile önemli işler yapmaktayız. Şehrimizde yaşayan kadınlar meslek edinmeye başlamakla beraber ev ekonomilerine katkı veriyorlar. Açtığımız girişimcilik kursunda da kursiyerlerimiz başarılı olarak sertifikalarını aldılar." dedi.

Yaman, şunları kaydetti:

"Devletimiz özellikle gençlerin ve kadınların girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak için destekler vermektedir. Bunlardan birisi ise KOSGEB destekleridir. Biz de girişimci kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmeleri için girişimcilik kurslarını hayata geçirdik. Kursumuzda 27 kadın sertifika alarak bu konuda ilk adımı atış oldu. İnanıyoruz ki yakın zamanda sertifikalarını alan kursiyerlerimiz kendi iş yerlerini açmış olacaklar. Bu vesileyle kadın dostu çalışmalara devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim." Mardin Büyükşehir Belediyesi
Kaynak: AA