Mardin'de Pamuk Entegre Bölge Toplantısı

Mardin'de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyon Müdürlüğünce, Pamuk Entegre Mücadele Bölge Toplantısı düzenlendi.

06.07.2012 17:06 | Son Güncelleme: 06.07.2012 17:06Mardin'de Pamuk Entegre Bölge Toplantısı
'de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Zirai Mücadele Araştırma İstasyon Müdürlüğünce, Pamuk Entegre Mücadele Bölge Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin İmrak, Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdür Vekili Abdurahman , Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma İstasyon Müdürlüğünden Uzm. Sedat Eren, Uzm. Aysel Bars Orak, Uzm. Emrah Süer ve İl Müdürlüğünün teknik personelleri katıldı. Pamuk zararlıları ve hastalıkları, pamuk arazilerinde görülen yabancı otlar tanıtılmış olup bu arazlarla Entegre mücadele kapsamında mücadelenin nasıl yapılacağı entegre mücadelenin hedefleri ve getirileri üzerine Uzm. Sedat Eren, Uzm. Aysel Bars Orak ve Uzm. İslam Emrah Süer'in değerli sunularıyla bilgilendirildi.

Ayrıca Eğitim İl Müdürlüğü kontrolünde olan pamuk entegre mücadele sahasında uygulamalı olarak devam etmiş sahada tuzaklama ile zararlı takibi, yabancı ot ve hastalık sürveyleri uygulamalı gösterilmiş sahada gözlenen doğal düşmanlar katılımcılara tanıtıldı.

Mehmet Şirin, Diyarbakır, Ekinci, Mardin, Yerel

Kaynak: İHA

19.02.2020 06:28:23