Marmara Adası'nda orman yangını! Yangın yerleşim yerine ulaştı

Balıkesir'in Marmara ilçesinde orman yangını çıktı. Ekipler yangına müdahale ederken, Belediye Başkanı Süleyman Aksoy konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Elimiz kolumuz bağlı, yangın yerleşim yerine ulaştı. Yangın boşaltılan bazı evlere de sıçradı" şeklinde konuştu.

12.08.2019 16:01

Yerleşim yerlerine yakın Marmara Adası Mestanağa mevkisinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Alevler yayılarak ormanlık alana sıçradı.

Yangına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Marmara Adalar Belediyesi ile Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne ait arazözlerle müdahale ediliyor.

Bölgeye yangın söndürme helikopteri yönlendirildi.

"ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI"

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy,yaptığı açıklamada, yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını belirtti.

Rüzgarın çok etkili olduğunu ifade eden Aksoy, "Bir helikopter yetersiz kalıyor. Üst kesimlerde bulunan ahırların ve içindeki hayvanların ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Telef olan hayvanların olduğu yönünde bilgi alıyoruz. Elimiz kolumuz bağlı, yangın yerleşim yerine ulaştı" diye konuştu.

TAHLİYE EDİLEN BAZI EVLER YANDI

Yerleşim yerlerine sıçrayan yangında, 4 itfaiye eri ve bazı vatandaşlar dumandan etkilendi. Bazı ahırlardaki hayvanların telef olduğu yangın nedeniyle vatandaşların evlerini tahliye etmeye çalıştığı bildirildi.

8 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Tahliye edilen bazı evlerin de yandığı öğrenilirken 8 kişinin de hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan, bir ada sakininin evinin önündeki otları temizlik için yaktığı, rüzgar nedeniyle de yangının adaya sıçradığı öne sürüldü.


Marmara Adası'nda orman yangını! Yangın yerleşim yerine ulaştı

3. Sayfa, Güncel

Kaynak: İHA

YORUMLAR