24.06.2015 11:33

Marmaris'te 2 Dil Bilen Bisikletli Polisler Plajlarda

Marmaris

Marmaris'te 2 dil bilen bisikletli polisler plajlarda Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, bisikletli polis timi "Martılar" göreve başladı.

Marmaris 'te 2 dil bilen bisikletli polisler plajlarda

Muğla 'nın Marmaris İlçesi'nde, bisikletli polis timi "Martılar" göreve başladı. Üniversitelerin turizm bölümlerinden mezun İngilizce ve Rusça bilen bisikletli polisler, İlçe merkezinden Cumhuriyet Caddesi Turban Mevkisi'ne kadar 8 kilometrelik sahil şeridinde saat 08.00-20.30 arasında güvenliği sağlayacak. Motorlu araçların yasak olduğu sahillerde göreve yapacak Martılar, 3'erli gruplar halinde toplam 6 polis gezerek, olası suçların önlenmesi için görev yapacak. Uşugulama Marmarisliler ve turistleri de memnun etti. Miami Su Sporları Saha Sorumlusu Atilla Ergül , sahillerde bisikletli polisleri görünce kendilerine güven ve huzur içinde hissettiklerini söyledi.

23 yaşındaki üniversite öğrencisi İngiliz Elizabeth Gloria, "Bisikletli polisleri görünce yanlarına gittim. El sıkıştık.Dilimizi çok iyi biliyorlar. Onları görünce kendimi daha güvende hissettim" dedi.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, " 20 Haziran- 1 Eylül tarihleri arasında Martılar isimli bisiklet timlerimiz göreve başladı. Parklarda çocuklarımızın korunması ve sahillerde yerli yabancı turistlerin mağduriyetlerinin giderilmesi anlamında hizmet verilecektir. Hanutçuluk yapan işyerleri uyarılacak. Plajlarda özellikle yabancı kadın turistlere rahatsızlık veren kişiler uzaklaştırılacak" dedi.
Kaynak: DHA
Muğla , Marmaris , Politika , Güncel