16.12.2014 11:04

MAÜ'nün Yerleşke Yolu Düzeltiliyor

MAÜ

Mardin Artuklu Üniversitesinin yerleşke alanına giden yolda onarım çalışmaları başladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin yerleşke alanına giden yolda onarım çalışmaları başladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin yerleşke alanında yapılacak inşaatlar için 2009 yılında servis yolu olarak kullanılan ve kampüs binalarına giden anayola bağlantıyı sağlayan yol düzenleme çalışmaları başladı. Üniversite yerleşkesinde yer alan ve 600 metre uzunluğundaki geçici bağlantı yolunda değişik nedenlerle oluşan çukurların üniversitenin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı gözetiminde tamamen kapatıldığı bildirildi. Zamanla oluşan ve yerleşke ulaşımını zorlaştıran çukurların kapatılmasına yönelik taleplerin uzun zamandır öğrenci ve öğretim üyeleri tarafından gündeme getirildiğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ, yerleşke alanının yüksek standartlara ve kaliteye sahip olmasını sağlamak için kolları sıvadıklarını belirtti. Şahin Arpağ, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça'nın göreve geldiği ilk günden itibaren öğrencilerin bütün sıkıntılarının giderilmesi ve her alanda onlara destek olunması yönündeki hassasiyetine değinerek, "Vekil rektörümüzün direktifleri ve tevcihleri doğrultusunda, öğrenci ve akademisyenlerimizin, uluslararası düzeyde kabul gören eğitim-öğretim ve yaşamsal atmosfere kavuşması ve ayrıca kadim medeniyetlerin birikimlerini taşıyan Mardin'in, sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunması amacıyla, üniversite yönetimi olarak sürekli gayret içinde olacağız" dedi.

Arpağ, öğrencilerin istek, ihtiyaç ve tercihlerini yerinde ve doğru tespit edebilmek için öğrenci temsilcileriyle görüştüklerini hatırlatarak bu toplantıları periyodik olarak her ay, ilgili daire başkanlarının da katılımıyla düzenleyecekleri bilgisini verdi.

Yol çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, üniversite yerleşkesinin en büyük sorunlarından birinin çözüme kavuşacağını aktaran Arpağ, yerleşke yoluna uygun hava koşullarına bağlı olarak kısa süre içinde bitümlü sıcak karışım asfalt ile son şekli verilerek, daha konforlu hale getirileceğini söyledi.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nde yol düzenleme çalışmalarının yanı sıra yakıt sorunu çözülerek, peyzaj ve çatı yalıtım çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiği öğrenildi. - MARDİN
Kaynak: İHA
Mardin, Artuklu Üniversitesi, Yerel