19 Mart 2017, 10:07

Mavi Jeans Halka Arz Oluyor

Goldman Sachs ve Bank of America'ya yetki veren Mavi Jeans, halka arz olmaya hazırlanıyor. Mavi Jeans'in değeri 800 milyon dolar civarında.

Ünlü hazırgiyim markası  Mavi Jeans'in halka arz için ünlü yatırım bankaları  Goldman Sachs ve Bank of America'ya yetki verdiği ifade ediliyor.

DEĞERİ 800 MİLYON DOLAR

Şirketin hissedarları Turkven ve Akarlı ailesinin halka arz için bankalara yetki verdiğini belirten  Bloomberg Haber Ajans'ının haberine göre,  Mavi Jeans'in değeri 800 milyon dolar civarında. Haberde, halka arz çalışmalarının çok gizli yürütüldüğüne değinilirken, hissedarların kesin kararı henüz vermediği ve piyasa koşullarına göre, halka arzın ertelenme ya da iptal edilme olasılığının da bulunduğu vurgulanıyor.

YILIN EN BÜYÜK İŞLEMİ

Hissedarların konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındığı belirtilen haberde, halka arzın yapılması durumunda  Türkiye'de yılın en büyük işlemi olacağı kaydediliyor. Girişim sermayesi şirketi Turkven 2008 yılında  Mavi Jeans'e ortak olmuştu.  Mavi Jeans'ın 50'den fazla ülkede 390'nın üzerinde mağazası bulunurken, bunun yanı sıra  Mavi Jeans ürünleri 5 bin satış noktasında da satılıyor.

19 Mart 2017 Pazar 10:07