Mehmet Demirkol, Merih Demiral'a övgü yağdırdı: Dünyanın en iyisi olabilir

Türkiye'nin Fransa ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendiren Mehmet Demirkol, " Merih çok değerli bir oyuncu, her şeyden önce çok pozitif. Merih çok hırslı o hırsı devam etmeli. Merih dünyanın en iyi stoperi olabilir." dedi.

15.10.2019 21:19 | Son Güncelleme: 15.10.2019 21:19

Mehmet Demirkol, 'nin Şampiyonası Elemeleri'nde ile 1-1 berabere kaldığı maçı beIN Sports ekranlarında değerlendirdi. Demirkol, "Şenol hoca ile Deschamps'ın taktiği çarpıştı. Biz derin savunmada iyiydik. Pozisyon verdik ama nedeni çıkamayışımızdı. Çıkamazsanız, 2. bölgeye topu geçiremezseniz, ki rakip yarı alana ilk yarıda 40 dakika hiç gidemedik, böyle olur. Derin savunmada Şenol hocanın istediği oldu. O işi çok iyi yaptık ama açılmayı yapamadık." dedi.

"BURAK STANDARTLARININ ÜSTÜNDE OLSA MAÇI KAZANIRDIK"

Demirkol, "Merih ve Çağlar ikilisi çok yüksek potansiyelli oyuncu. Türk futbol tarihinde Alpay Özalan, Bülent Korkmaz, Emre Aşık gibi isimler var. Merih çok değerli bir oyuncu, her şeyden önce çok pozitif. Merih çok hırslı o hırsı devam etmeli ve bir de stoper çok fazla yere yatmaz. Merih dünyanın en iyi stoperi olabilir. Bu sinyalleri dün aldık. Çok fazla pozisyon verdik diyebilirsiniz fakat bu Fransa son dünya şampiyonu. Şenol Güneş'in dün akşam stratejisi tuttu. Burak Yılmaz standartlarının üstünde olsa dün maçı kazanırdık. Burak o pozisyonda da Mandanda'dan da penaltıyı alırdı." diye konuştu.

Mehmet Demirkol, Merih Demiral'a övgü yağdırdı: Dünyanın en iyisi olabilir

Mehmet Demirkol, Türkiye, Avrupa, Fransa, Spor


HABER YORUMLARI
20.01.2020 05:54:59