Mehmetçiğe selam olsun

Ülkemiz asla yalnız değilAYDİLGE, önceki gün İzmir Park Bornova'da konser verdi.

15.10.2019 08:42 | Son Güncelleme: 15.10.2019 08:43Mehmetçiğe selam olsun
Ülkemiz asla yalnız değil

AYDİLGE, önceki gün Park 'da konser verdi. Ünlü şarkıcı, "Yalnızlık Masalı"nı seslendirdikten sonra konserine ara verip duygusal bir konuşma yaptı: "Tüm dünyada yalnız bırakılmaya çalışılan ülkemiz asla yalnız değil, çünkü bizler varız. Bizi ile tehdit edenler Kurtuluş Savaşı'nı ne şartlarda kazandığımızı unutuyor. Belki elim silah tutmaz ama bugün 'gel' desinler, Mehmetçik için, vatanım için koşa koşa giderim. Tıpkı Nene Hatun gibi, tıpkı Kara Fatma gibi. Bu milletin kadınlarını ve analarını asla hafife almasınlar. Tarih kitapları Türk kadınının yazdığı destanlarla dolu. Gerekirse yine yazarız." Aydilge, ardından sahnede diz çöktü, hem evlatlarından hem de vatanından ayrı düşen bir annenin dramını konu alan "Benim Adım Melek" için yaptığı jenerik şarkısını okudu.

Saçlarının teline zarar gelmesin

Önceki akşam Nossa Costa'da sahneye çıkan Sevcan Orhan da gecenin finalinde sosyal medyada paylaştığı mesajı tekrarladı. "Millet olarak kenetlenmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz" diyen Orhan, sözlerine şöyle devam etti: "Yitirdiğimiz evlatlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Dilerim Mehmetçiklerimiz saçlarının teline zarar gelmeden ana-babalarının, sevdiklerinin yanına döner."

Bu şarkı anneler için

Candan Erçetin ise sevenleriyle önceki akşam Bursa Kültürpark Açıkhava'da buluştu. Sanatçı, "Memleketim"i "Bu şarkıyı askerlerimiz için söyleyelim" diyerek okudu. Devamında bir dinleyicinin "Annem"i istemesi üzerine de "Bu şarkıyı da Mehmetçiklerimizin anneleri için okuyalım" dedi. İki şarkı da seyirci tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Bornova, Ekonomi, İzmir, Magazin

Kaynak: Hürriyet

HABER YORUMLARI
21.01.2020 12:00:14