Haber, Son Dakika, Haberler

Mehmetçiğe Zeytin Fidanlı Destek

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek için bin zeytin fidanı dağıtıldı.

01.02.2018 16:44 | Son Güncelleme: 01.02.2018 16:44
Mehmetçiğe Zeytin Fidanlı Destek
Kocaeli 'nin İzmit ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin 'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek için bin zeytin fidanı dağıtıldı.

İzmit Belsa Plaza önünde zeytin fidanı dağıtımı için düzenlenen törene, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Müftüsü Musa Bilgiç, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ile belediye yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

İzmit Mehteran Bölüğü'nün gösterisinin ardından konuşan Başkan Doğan, zeytin dalının barış, kardeşlik ve dostluk anlamına geldiğini belirterek, şu anda Türk ordusunun bu ismi taşıyan bir harekatı barış, dostluk ve kardeşlik için yürüttüğünü kaydetti.

Türk milletinin yıllardır İslam'ın sancaktarlığını yürüttüğünü dile getiren Doğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın Türkiye'ye ve İslam'a karşı oynanan kirli oyunların bozulması için gerçekleştirildiğini kaydetti.

Doğan, Türkiye'nin İslam'ın son kalesi olduğunu ifade ederek, "Kahraman Mehmetçiğimize destek olmak için bize de görevler düşüyor. Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız, çatlak seslere sakin bir şekilde doğruyu anlatacağız." dedi.

Doğan, şunları kaydetti:

"Zeytin Dalı Harekatı'yla Türkün gücünü, vatanına nasıl sahip çıktığını kahraman Mehmetçik orada gösteriyor. Adım, adım ilerliyorlar. Afrin'e zeytin dalı götürülecek. Afrin'deki o şer grupları, o PKK teröristleri temizlenecek. Yerine dostluk ve barış gelecek. Burada onun için bizler daha sağlam durmalıyız. Bizler bugün zeytin fidanları dağıtarak bir mesaj vermek istiyoruz. Ben bu fidanların Zeytin Dalı Harekatı anısına dikilmesini istiyorum. Allah, Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun."

Doğan'ın konuşmasının ardından Müftü Bilgiç öncülüğünde Mehmetçik'e destek için dua edildi.

Daha sonra vatandaşlara bin zeytin fidanı dağıtılırken, Başkan Doğan da Sabri Yalım Parkı'na fidan dikti.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Mehmetçiğe Zeytin Fidanlı Destek - Haberler