Haber, Son Dakika, Haberler

Mekke'nin Fethinin 1384. Yıldönümü Kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi tarafından Mekke'nin fethinin 1384. yıldönümü münasebetiyle Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu'nda program düzenlendi.

31.12.2014 22:37 | Son Güncelleme: 31.12.2014 22:37
Mekke'nin Fethinin 1384. Yıldönümü Kutlandı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi tarafından Mekke'nin fethinin 1384. yıldönümü münasebetiyle Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu'nda program düzenlendi. Programda dünya derecesi yapmış kâriler tarafından Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunulurken, ezgilerle vatandaşlar duygu dolu dakikalar yaşadı.

Mekke’nin fethinin 1384. yıldönümü Adana’da kutlandı. Kutlamalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, salona girişte katılımcılar teker teker arandı. Girişte çocuklar tarafından vatandaşlara gülsuyu döküldü. Programda AGD Adana Şube Başkanı Abdülaziz Kıranşal tarafından bir konuşma yapılırken, daha sonra AGD Genel Başkanı Salih Turhan vatandaşlara seslendi. Mekke’nin fethinin önemini anlatan Turhan, fethin günümüze yansıması ve yol göstericiliği üzerinde durdu. Müslümanların her dönem zulüm altında inlediklerini anlatan Turhan, bundan kurtulmak için birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğine vurgu yaptı. Turhan’ın ardından Mustafa Özcan Güneşdoğdu tarafından ilahi ve ezgiler okundu.

Kaynak: CİHAN

Etiketler: Yerel
Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Yerel ››Mekke'nin Fethinin 1384. Yıldönümü Kutlandı - Haberler