Haber, Son Dakika, Haberler

Mekke'nin Fethinin 1384. Yılı

AGD Genel Başkanı Turhan: "Dünyanın neresine bakarsanız bakın Müslümanlar binbir türlü sıkıntı, işkence ve dertlerle karşı karşıya"

31.12.2014 22:40 | Son Güncelleme: 31.12.2014 22:40
Mekke'nin Fethinin 1384. Yılı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, "Dünyanın neresine bakarsanız bakın Müslümanlar binbir türlü sıkıntı, işkence ve dertlerle karşı karşıya" dedi.

Turhan, derneklerince Menderes Spor Salonu'nda organize edilen "Mekke'nin Fethi'nin 1384. Yılı" programına katıldı.

Kuran'ı Kerim tilaveti, ilahi okunması ve derneğin tanıtım filminin izletilmesinin ardından konuşan Turhan, Mekke'nin tarihteki önemini anlattı.

Turhan, Sarıkamış'ta, Mekke ve İstanbul'un fethindeki, Çanakkale'deki şehitlerle alakalı sadece anma programı yapmadıklarını ifade ederek, "Şehitlerimizi yadetmek, anmak çok çok önemli ama fetihlerin ne mana ifade ettiğini, bizim için dünyanın birçok bölgesinde zulümler yaşanırken bu fetihlerden ne anlamlar çıkarmamız gerektiğini bu çalışmalarda değerlendirmemiz lazım" dedi.

Dünyanın çoğu yerinde Müslümanların çeşitli sıkıntılar çektiğini vurgulayan Turhan, şunları kaydetti:

"Dünyanın neresine bakarsanız bakın Müslümanlar binbir türlü sıkıntı, işkence ve dertlerle karşı karşıya. Neredeyse her ramazan ayımızı bir Müslüman coğrafyasıyla geçiyoruz. Sizler geçtiğimiz ramazanda birçok defa protestolar yaptınız. Hangi İslam coğrafyasını konuştuk? Filistin'i Gazze'yi konuştuk. Ondan bir yıl önceki ramazanda ne konuştuk? Mısır'daki 5 binden fazla şehidimizi konuştuk. Ondan önceki ramazanda da nereyi konuştuk? Arakan'daki binlerce şehidimizi konuşmuştuk. Arakan'da Müslümanların gözleri önünde annelerin ve babaların ellerini bağlayarak yanan ateşin içerisine attılar. Bu zulümler, bu işkenceler, bu sıkıntılar varken biz Çanakkale'nin, Sarıkamış'ın, fetihlerin bittiğini iddia edebilir miyiz? Fetihler ve mücadeleler devam ediyor."

Turhan'a, konuşmasının ardından çeşitli hediyeler sunuldu. - Adana

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Yerel ››Mekke'nin Fethinin 1384. Yılı - Haberler