Haber, Son Dakika, Haberler

Meksika güvenlik güçleri ve göçmenler arasında çatışma çıktı

Meksika güvenlik güçleri ve göçmenler arasında çatışma çıktıMeksika, (DHA)- Orta Amerika ülkelerinden yola çıkıp, ABD'ye gitmek üzere Guatemala-Meksika sınırına ulaşan göçmenlerden bazıları sınırdaki nehri yürüyerek geçip Meksika'ya girdi.

21.01.2020 15:06 | Son Güncelleme: 21.01.2020 15:11
Meksika güvenlik güçleri ve göçmenler arasında çatışma çıktı
Meksika, (DHA)- Orta Amerika ülkelerinden yola çıkıp, ABD'ye gitmek üzere Guatemala-Meksika sınırına ulaşan göçmenlerden bazıları sınırdaki nehri yürüyerek geçip Meksika'ya girdi. Bunun üzerine Meksika güvenlik güçleri ve göçmenler arasında çatışma çıktı.
ABD'ye gitmek için El Salvador, Honduras, Nikaragua ve Guatemala gibi Orta Amerika ülkelerinden yola çıkıp, Guatemala'nın Meksika sınırındaki Tecun Uman kentine ulaşan yaklaşık 5 bin göçmenden bir kısmı Suchiate Nehri'ni yürüyerek geçti ve Meksika'ya girdi. Daha fazla göçmenin ülkeye girişini engellemek için güvenlik güçleri, ülkelerindeki işsizlik, yoksulluk gibi nedenlerden kaçarak sınıra gelen göçmenlere müdahale etti. Müdahalesi sonrası güvenlik güçleri ve göçmenler arasında çatışma çıktı. Meksika güvenlik güçleri ve göçmenler arasında çatışma çıktı

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Meksika güvenlik güçleri ve göçmenler arasında çatışma çıktı - Haberler