Melih Gökçek 'Festival Ağası' Oldu

Bala Belediyesi ile Balalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Tarafından Düzenlenen Bala Kültür ve Hasat Festivali'nde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e 'Festival Ağalığı' Unvanı Verildi

Melih Gökçek 'Festival Ağası' Oldu
13.06.2010 20:07 | Son Güncelleme: 13.06.2010 20:07
Bala Belediyesi ile Balalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Bala Kültür ve Hasat Festivali'nde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e 'festival ağalığı' unvanı verildi.

Festivale AK Parti Ankara Milletvekilleri Faruk Koca ve Burhan Kayatürk'ün yanısıra Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ankara İl Tarım Müdürü Ruknettin Ceyhun, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivale katılmak üzere Bala'ya helikopterle gelen Gökçek'i Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz karşıladı. Festival alanına gelen Gökçek Balalıların yoğun ilgisiyle karşılandı. Gökçek buradaki konuşmasında, Bala'nın daha güzel yaşanılabilir bir ilçe olması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Festivalde geleneksel olarak her yıl düzenlenen ağalık seçiminde festival ağası seçilen Bey-Yapım'ın sahibi Sait Bey Polat, ağalık unvanını Melih Gökçek'e hediye etti. Ağalık kisvesini giyen Gökçek, halkı selamlayarak alandan ayrıldı. Gökçek, gazetecilere, bugün Bala'ya gelmeden önce Ayaş'ta bir, Çankırı'da iki ayrı festivale katıldığını buradan da Kutludüğün'de düzenlenecek festivale gideceğini söyledi. Gittiği ilçelerde yatırım talepleri ile karşılaştığını dile getiren, 'O talepler olacak ki biz de onları karşılayalım. Bundan doğal bir şey olmaz. Bala için de düşündüğümüz, burada en kısa zaman içerisinde bir aile yaşam merkezi tarzında gençlik merkezi ve hanımlar lokali açacağız. Şu anda onun ihalesi yapılıyor ve inşallah iki üç aya kadar bu hizmeti Balalılara sunmuş olacağız' diye konuştu.

Gökçek daha sonra ilçeden ayrıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da Bala ve Çankaya'nın sınır ve kardeş iki ilçe olduğunu söyledi. Tanık, 'Siyasi kaygı gözetmeksizin Bala Belediye Başkanı Gürbüz'le birlikte ilçelerimizi kalkındırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız' dedi.- İMİRZALIOĞLU BALA'DA-Bu arada, festival alanına gelen Balalı sinema sanatçısı Kenan İmirzalıoğlu da halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. İmirzalıoğlu burada yaptığı konuşmasında, 'Lise arkadaşlarımdan sadece ikisi eğitimine devam etti. Bu toplumun kanayan bir yarasıdır. Balalı gençlerimizin eğitimlerine önem vererek memleketlerine hizmet etmesi gerekir' diye konuştu. İmirzalıoğlu Bala'ya bir sonraki gelişinde daha yeşil bir ilçe görmek istediğini belirterek, bunun için de herkesin bahçesine en az bir ağaç dikmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra hayranları ile fotoğraf çektiren İmirzalıoğlu festival alanından ayrıldı. Öte yandan, festivalde sanatçılar Selahattin Alpay ve Yıldız Çam konser verdi. Çam, şarkılarını seslendirirken Balalılarla birlikte halay çekti. Bu arada çocuklar da Ankara Büyükşehir Belediyesinin festival alanına kurduğu panayırdan ücretsiz yararlanarak güzel bir gün geçirdi.

(YY-REC-ÜNS-NUR) - ANKARA

Kaynak: AA

Etiketler: , Haber