Mersin Dokgöz'ün 'metafor'una Büyük Ilgi

Mersin Dokgöz'ün 'Metafor'una büyük ilgiDokgöz'ün 'Metafor'una büyük ilgiMERSİN Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapan Prof.Dr.Halis Dokgöz'ün toplumsal değişimi ele aldığı 'Metafor' adlı karikatür sergisi büyük ilgi gördü.

18.02.2017 12:19 | Son Güncelleme: 18.02.2017 12:19

Mersin Dokgöz'ün 'Metafor'una büyük ilgi

Dokgöz'ün 'Metafor'una büyük ilgi

MERSİN Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapan Prof.Dr.Halis Dokgöz'ün toplumsal değişimi ele aldığı 'Metafor' adlı karikatür sergisi büyük ilgi gördü.

Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve sanatseverlerin katıldığı sergi, Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi'nde açıldı. 50 eserin yer aldığı eserler, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Sergide eserleri ile ilgili olarak olumlu tepkiler aldığını belirten Dokgöz, "Sergide son bir yıldır Hürriyet Gazetesi'nde Metafor köşesinde çizdiğim karikatürlerden seçtiğim 50 karikatürden oluşuyor. Grafik, mizah ağırlıklı karikatürler çalıştım. Yazı ve balonlu karikatürlerden çok renk, desen ve temayı içerin çalışmalar yer alıyor" dedi.

Mersin'de daha öncede sergiler açtığını ifade eden Dokgöz, "Özellikle çocuk istismarı, çocuğa yönelik şiddet, genel şiddetle ilgili temalı sergiler açtım. Bu kez de Metafor başlığını kullanarak, bu nesneler olabilir, insanlara, bitkilere, hayvanlara ait şeylerden yola çıkarak espriler yaratıp, bir absürdeyi ortaya koymaya çalıştım. Sergiyi gezenler daha çok benim iç dünyam ve toplumsal olayların yansımaları görecekler. Çevre kirliliği, toplumsal değişim, dönüşüm, aslında bir nevi kronoloji toplumsal dönüşümü göreceklerdir" diye konuştu. S Sergi 28 Şubat'a kadar açık kalacak.

Mersin Dokgöz’ün ’metafor’una Büyük Ilgi

Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››Mersin Dokgöz'ün 'metafor'una Büyük Ilgi - Haberler