Merzifon Pomem 12. Dönem Mezunlarını Verdi

Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde (POMEM) üniversite mezunu polis memuru adaylarının 7 aylık eğitimlerini tamamlaması nedeniyle mezuniyet ve diploma töreni düzenlendi.

Merzifon Pomem 12. Dönem Mezunlarını Verdi
14.06.2013 16:57 | Son Güncelleme: 14.06.2013 16:57
POMEM bahçesindeki törene Amasya Vali Yardımcısı İsmail Akman, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Güneykaya, Suluova Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, eski Amasya Milletvekili Akif Gülle, POMEM Müdürü Hüseyin Işık, kurum ve kuruluşların daire müdürleri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan Akman, polislik mesleğinin önemine değinerek, başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamlayıp mesleğe adım atan polis memurlarına bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluk diledi.

Polis memuru olmanın birçok anlamda fedakarlık gerektirdiğini hatırlatan Akman, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz günler milli mücadelenin başlangıcında Amasya Tamiminin yayınlanmasının yıl dönümü olması nedeniyle önemli günler. Polis memurluğu fedakarlık gerektiren bir görev. Aile yaşamından mesai mefhumu gözetmeden disiplinli bir şekilde çalışmayı gerektiren bu görevi yaparken polislerimiz hukuka bağlı, insan haklarına saygılı olarak kanunlar çerçevesinde insanlarımızın hak ve hürriyetlerini sağlar. Polislik mesleği halkımız tarafından itibar gören gücünü yasada alan bir meslektir."

POMEM Müdürü Işık ise mezun olan polisleri tebrik ederek polislik mesleğinin önemine dikkati çekti.

Dönem birincisi Sefa Yalman da yaptığı konuşmada 5 Kasım 2012'de başladıkları 7 aylık eğitimleri hakkında bilgi verdi. 

Konuşmaların ardından dönem birincisi Yalman, yaş kütüğüne okul brövesini çaktı. Okulu dereceyle bitiren ilk 10 mezuna protokol üyeleri tarafından hediyelerin verildiği törende, mezunların program sonunda yaptıkları coşkulu yemin töreninde duygulu anlar yaşandı. - Amasya

Kaynak: AA

Haberler››Yerel››Merzifon Pomem 12. Dönem Mezunlarını Verdi - Haberler