Haber, Son Dakika, Haberler

Mesleki Emeklilik Sistemleri Paneli

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, mesleki emeklilik sistemlerinin Türkiye'de uygulanabilirliği Projesi kapsamında düzenlenen panele katıldı.

16.05.2012 17:32 | Son Güncelleme: 16.05.2012 17:32
Mesleki Emeklilik Sistemleri Paneli
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, mesleki emeklilik sistemlerinin Türkiye 'de uygulanabilirliği Projesi kapsamında düzenlenen panele katıldı.

SGK Başkanı Acar, panelde yaptığı konuşmada, önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıldığını vurguladı. Tamamlayıcı sigorta sisteminin "2. Sütun Emeklilik" olarak tabir edilen sistemi ve bireysel emeklilik sistemlerinin tartışılacağı ve sonuç raporunun düzenleneceği bir organizasyon olduğu belirten Acar, bu konunun orta vadeli programda 2012-2014 hedefi olarak da programda yer alan önemli bir konu olduğunu ifade etti. Acar, "16 aydır Hollanda sosyal güvenlik uzmanları ile Sosyal Güvenlik Uzmanlarının birlikte gerçekleştirdikleri çalışmanın sonuç bildirgesini oluşturmuş olacağız. Türkiye'de Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen projeye Sosyal Güvenlik Kurumu'nun önemle katkıları olacak" şeklinde konuştu.

Genel sağlık sigortasıyla ilgili çalışmalarının olduğunu ifade eden Acar, çalışmalarının önemli ölçüde tamamlandığını ilerleyen dönemlerde yapılan çalışmalarla ilgili brifing alacağı söyledi. Acar, "Özellikle özel sağlık sigortacılığı bu anlamda bizim ödemiş olduğumuz süt fiyatlarına bir katkı vermesi açısından bir sistemi kendi sistemimize nasıl entegre edebiliriz? Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışma yaptı" dedi.

Oturum Başkanlığı'nı SGK Strateji Geliştirme Başkanı Ahmet Oğuz Sarıca'nın yaptığı panele, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dırkse, Hollanda Emeklilik Fonları Genel Müdürü Gerard Rıemen, ACHEA Borç ve Alacak Yönetimi Birimi Yöneticisi Besim Jawad,

ING Emeklilik Türkiye Genel Müdürü Jetse de Vrıes, Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Alper konuşmacı olarak katıldı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Mesleki Emeklilik Sistemleri Paneli - Haberler