Haber, Son Dakika, Haberler

Meteoroloji'den Elazığ'daki deprem sonrası aşırı soğuk ve don uyarısı yapıldı

Meteoroloji, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası vatandaşları bu gece aşırı soğuk ve don riskine karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

24.01.2020 22:32 | Son Güncelleme: 24.01.2020 23:36

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Elazığ 'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası, vatandaşları bu gece aşırı soğuk ve don riskine karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

VATANDAŞLARA KRİTİK UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Deprem bölgesi ve yakın çevresinde bu gece havanın az bulutlu ve açık geçeceği, bu nedenle gece sıcaklıklarının yer yer eksi 7 ila eksi 12 derece civarına düşeceği tahmin edildiğinden vatandaşlarımızın aşırı soğuk ve don riskine karşı tedbirli olmaları önem arz etmektedir" denildi.

Meteoroloji'den Elazığ'daki deprem sonrası aşırı soğuk ve don uyarısı yapıldı

NE OLMUŞTU?

Elazığ'da Sivrice merkezli 6.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde hissedilirken, bölgeye çok sayıda arama-kurtarma ekibi sevk edildi.

Depremde şu ana kadar üçü Malatya, üçü Elazığ'da olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetti. Malatya'da üç ilçede 45 kişinin yaralandığı, Elazığ'da da 225 kişinin yaralandığı açıklandı.

Meteoroloji’den Elazığ’daki deprem sonrası aşırı soğuk ve don uyarısı yapıldı

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Meteoroloji'den Elazığ'daki deprem sonrası aşırı soğuk ve don uyarısı yapıldı - Haberler