Meteoroloji'den Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuvvetli Yağışların Devam Edeceğini Bildirdi.

Meteoroloji'den Önemli Uyarı
09.06.2010 10:44 | Son Güncelleme: 09.06.2010 11:15
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağışların devam edeceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamayla göre, Türkiye'nin büyük bölümünde görülecek yağışların bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova, Kütahya, Manisa, Uşak, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Nallıhan, Beypazarı, Ayaş, Polatlı, Çamlıdere, Güdül, Kızılcahamam, Çubuk, Kazan, Etimesgut, Sincan) kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, su baskını, sel ve yıldırım riskinin bulunduğunu belirterek, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.


İSTANBUL İÇİN ÖĞLEDEN SONRA KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

İstanbul'da üç gündür etkili olan sağanak yağışın, öğleden sonra kuvvetlenmesi, yarından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, yarından itibaren de yağışın etkisini kaybedeceğini belirtti. Yıldırım, hafta sonu ise sıcaklıkların mevsim normallerine çıkacağını söyleyerek, sıcaklıkların 30 dereceye kadar çıkacağının tahmin edildiğini söyledi.

Son 24 saatte Sarıyer'de metre kareye 50, Göztepe'de 18, Beykoz'da 18, Eminönü'nde 18, Florya'da 18 ve Kartal'da 14 kilogram yağış düştüğünü belirten Yıldırım, son 72 saatte de Pendik'te metre kareye 134, Sarıyer'de 123, Göztepe'de 118, Beykoz'da 98, Eminönü'nde 86, Kartal'da 74, Şile'de 64, Florya'da 54 ve Bakırköy'de 47 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.

Kaynak: ANKA

Etiketler: , Haber