Meteoroloji, 19 il için sağanak yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Karadeniz, Marmara, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde bulunan toplam 19 il için sağanak yağış uyarısında bulundu.

15.07.2020 19:41 | Son Güncelleme: 15.07.2020 22:39

Meteoroloji; Batı Karadeniz (Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük, Bartın Kastamonu, ve Sinop), Kocaeli, Sakarya, Çankırı, Çorum, Ardahan ve Kars çevreleri ile Ankara ve Kırıkkale'nin kuzeyi, Amasya ve Tokat'ın kuzey ve batısı, Samsun ve Ordu'nun iç kesimlerinde sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor.

SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK ETKİLİ OLACAK

Batı Karadeniz, Kocaeli, Sakarya, Çankırı, Çorum, Ardahan ve Kars çevreleri ile Ankara ve Kırıkkale'nin kuzeyi, Amasya ve Tokat'ın kuzey ve batısı, Samsun ve Ordu'nun iç kesimlerinde yerel olmak üzere yarın akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Diğer yerlerde ise havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, 19 il için sağanak yağış uyarısında bulundu

Kaynak: AA

Yorumlar (15)
MEHMET: Meteorolojiye önem verin ani hava olayları hakkında her zaman dikkatli ve tedbirli olun . Tahminler tutmadı diye şikayet etmeyin meteoroloji bizleri olabilecek afetler hakkında uyarıyor olması bekleniyor diyor ancak az yağar çok yağar bu değişkenlik her zaman ihtimal dahilinde. Ama çok yağacak dedi siz de tedbirinizi aldınız canınız malınıza zarar gelmedi. Böyle düşünün. Herşeyden şikayet etmeyelim.
KAMİL: Tokat olarak naneyi tuttuk
AFET ZEDE :): kardesler meterolojı bıze yagıs var dedı heryerden anons gecıldı tek damla yamadı sabah 10 a kadar gunes vardı ama ondan sonra bı topladı hava rıze cayelının halını haberlerden alıyorsunuz bence kımse bosa konusuyo demesın her ıhtımale karsı sız tedbırınızı alında gerısını allaha bırakın zaten ne kadar olursa olsun kımse tam anlamıyla cozemez rızedekı olayın olma ıhtımalı bıle meteorolijiye yeter bence
Haberler››Güncel››Meteoroloji, 19 il için sağanak yağış uyarısında bulundu - Haberler