17 Nisan 2019, 18:56

Meteorolojinin Uyarısının Ardından Beklenen Yağmur Geldi

Meteorolojinin uyarısının ardından beklenen yağmur geldiTEKİRDAĞ - Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceği ve sağanak yağışlı havanın görüleceği uyarısının ardından Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde aniden bastıran yağmur etkili oldu.

Meteorolojinin uyarısının ardından beklenen yağmur geldi

TEKİRDAĞ - Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceği ve sağanak yağışlı havanın görüleceği uyarısının ardından Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde aniden bastıran yağmur etkili oldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre Balkanlar üzerinden gelen serin havayla birlikte hava sıcaklıklarının, kuzeybatı kesimlerden başlayarak, ülkemizin büyük bir bölümünde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor denilmişti.
Bu uyarıların ardından Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde sağanak yağmur başladı. Aniden bastıran ve bardaktan boşanırcasına yağan yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, çareyi bina girişlerine, otobüs duraklarına ve saçak altlarına sığınmakta buldu. Yağmur altında kalan vatandaşlardan bazıları şemsiyeleri ile yağmurdan korunmaya çalışırken kimileri de sağanak yağmura aldırmadan yürümeye devam etti. Tekirdağ, Çorlu, Genel
Kaynak: İHA