Metin Özen Kütüphanesi Sapanca Alaçam Ortaokulu'nda Açıldı

Okullar hayat olsun projesi kapsamında hayırsever Mete ve Nihat Özen kardeşlerin Merhum babaları Metin Özen adına yaptırdıkları Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş) Sapanca Alaçam ortaokulu'nda açıldı.

11.06.2013 12:38Metin Özen Kütüphanesi Sapanca Alaçam Ortaokulu'nda Açıldı
Okullar hayat olsun projesi kapsamında hayırsever Mete ve Nihat Özen kardeşlerin Merhum babaları Metin Özen adına yaptırdıkları Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş) Sapanca Alaçam ortaokulu'nda açıldı.

Okul salonunda düzenlenen açılış törenine Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Gerçek,

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Davut Olmuştur, Ahmet Akkoç Ortaokulu Müdürü Dursun Sarı, Şehit Ahmet

Akyol Ortaokulu Müdürü Niyazi Baliç, Ankara Alparslan Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Anıl Kanıpek, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Sapanca Ortaokulu Müdürü Serkan Adıyaman, "Okullar hayat olsun projesi kapsamında bizlerin isteklerini kırmayarak hayırlara vesile olduğu için Mete ve Nihat Özen kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Yüce Allahtan hayırlarının kabul görmesini niyaz ediyor ve tüm okul öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Törende konuşmaların ardından hayırsever vatandaşlara plaket takdim edildi. Plaket töreninin ardından kütüphanenin açılış kurdelesi Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Mete Özen ve Nihat Özen tarafından kesildi.

Açılışı yapılan Z-Kütüphane'de Roman, Hikaye, Şiir, Tiyatro, Dini Kitaplar, Tarih, Atatürk, Araştırma Kitapları, Ansiklopediler, Dergiler, İngilizce Kitapları, Genel Kültür, Kaynak Kitaplar ve Çizgi Romanlar kitaplıkları olmak üzere toplam 14

bölüm bulunuyor. Kitaplıkları oluşturan rafların üzerinde ise kitaplıkların oluşmasında maddi, manevi destek sağlayan İçişleri Eski Bakanı Sadettin Tantan, Gazeteci Yazar Nazif Okumuş, Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve eşi Emine Hayriye Büyük, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ve eşi Hilmiye Sandıkçı, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı ve eşi Gülsüm Sarı, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu ve Maide Uslu, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Gerçek ve eşi Meral Gerçek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Gayret ve eşi Aysel Gayret, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Davut Olmuştur ve eşi Hülya Olmuştur, Ahmet Mutluer, Ayla Mercan, Adım Kırtasiye, Ahmet ve Nuran Kanıpek, Ali Mercan, Ayten Akdumlu, Benan ve Erkan Dizdar, Birey Dershaneleri Sapanca Şubesi, Çiğdem ve Ulvi Nadir Tonguç, Fahrettin Eker, Fahrettin Gür, Fatma ve Bozay Öner, Hanife ve Özcan Adıyaman, Hasan Tahsin Özen, Hatice ve Rahim Adıyaman, Havva ve Nurettin Adıyaman, Hikmet Kırtasiye, Hüseyin Yaşar Öz, Kalendar Maldar, Lamia Nur ve Hamit Altun, Msc. Dt.Cem Yücelen, Nilgün ve Nurullah Şişlioğlu, Nuran ve Şaban Çorbacı, Nuray Dayıoğlu, Oya ve Şükrü Alaçam, Selma ve Hakan Alaçam, Rabia ve Lütfi Tort, Refika ve Mustafa Parlak, Rüstem Kılıç, Saniye ve Mehmet Nalbantoğlu, Sapanca Kitapevi, Şahin Dutucu, Zirve Dershanesi, İngiliz Kültür Kale Koleji, Sapanca İş Bankası Şubesi, Nimet ve Mehmet Ali Balkaya, Hayriye ve Niyazi Baliç, Ahmet Meşe, Mümin Akan, Ali Sivritepe, İsmail Beşinci, A.Oğuz Çakmakçı, Necdet Ayanoğlu, Dursun Ali Özkılıç, Münir Aktaş, Muhammed Durmaz, Vuslat Eğitim Araçları Ahmet Yazıcı ve Veysel Parlak isimleri yer alıyor. - SAKARYA

Nihat Özen, Metin Özen, Sapanca, Alaçam, Yerel

Kaynak: İHA

24.10.2019 04:31:14