Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (sav) doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili'nde tüm yurtta olduğu gibi Konya'da da camiler doldu taştı.

Mevlid Kandili'nde Konya'da Camiler Doldu, Taştı
02.01.2015 19:17 | Son Güncelleme: 02.01.2015 19:17

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın (sav) doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili'nde tüm yurtta olduğu gibi Konya'da da camiler doldu taştı. Vatandaşlar, kandil gecesi dua edip Allah'tan af ve mağfiret diledi.

Mevlana Müzesi yanında bulunan Sultan Selim Camii, Mevlid Kandili nedeniyle yılın en kalabalık gecelerinden birini yaşadı. Çok sayıda vatandaş, camide ibadetini yaptı duasını etti. Akşam namazını Sultan Selim Camii'nde kılan 83 yaşındaki Osman Danışman tüm İslam aleminin kandilinin mübarek olması temennisinde bulunarak şunları söyledi: "Peygamberimiz Efendimiz'in(sav) ruhu şad olsun, bizlere şefaatçi olsun. Cenab-ı Mevlam, bizi Peygamber Efendimiz'e ümmet etti. Biz de ahirette inşallah şefaatine nail olacağız. Rabb'im bizi Peygamber Efendimiz'in şefaatine nail etsin, Efendimiz'e komşu etsin. Bizim istediğimiz zaten bu. Dünyaya geldik, işte gidiyoruz. Rabb'imiz bizi Peygamber Efendimiz'e komşu ederse, ne mutlu bize. Başka da bir şey istemeyiz, Allah'ıma şükürler olsun. İnşallah burada, beraberce kıldığımız namaz gibi orada da bizler beraber oluruz."

Kaynak: CİHAN