MHP Çorum Milletvekili Adaylarının Osmancık Mitingi

MHP Çorum milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Osmancık'ta miting düzenledi.

09.06.2011 19:25 | Son Güncelleme: 09.06.2011 19:25MHP Çorum Milletvekili Adaylarının Osmancık Mitingi
MHP Çorum milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Osmancık'ta miting düzenledi.

Sahil Park'taki mitinge, milletvekili adayları Hidayet Vahapoğlu, Fuat İstanbullu, Hüseyin Esenyel, Aybüke Topçubaşı'nın yanı sıra, vatandaşlar katıldı.

Vahapoğlu'nun vatandaşlara seslendiği sırada miting alanında, AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı'nın seçim aracından dolayı kısa süreli gerginlik yaşandı.

Bağcı'nın seçim aracının müziğinin yüksek seste açıldığını ve Vahapoğlu'nun konuşmasının duyulmadığını iddia eden bazı vatandaşlar, araç sürücüsüne tepki gösterdi.

Partilileri sakinleştirmeye çalışan Vahapoğlu, "Bu araçların dışında, gittiğimiz yerlerde vakitsiz olarak ya sela ya da ezan okutuyorlar. Bizler alışığız bu duruma, olacak bunlar" dedi.

Seçim aracının miting alanına yakınlaşması üzerine ise mitingi izleyen vatandaşlar ile araç sürücüsü arasında sözlü tartışma çıktı.

Polisin araya girmesi üzerine miting alanından uzaklaşmaya çalışan seçim aracı, mitingdeki vatandaşlar tarafından tekmelendi, geri manevra ile olay yerinden uzaklaşmaya çalışan araç sürücüsü bu sırada MHP'lilere ait bir araca çarparak uzaklaştı.

- ÇORUM

Yerel

Kaynak: AA

18.02.2020 07:00:26