MHP İl Başkanı Özkaraca'nın Miraç Kandili Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilis İl Başkanı Mehmet Ali Özkaraca, yaptığı açıklamada Kilislilerin ve Türk-İslam aleminin Miraç Kandili'ni kutladı.

MHP İl Başkanı Özkaraca'nın Miraç Kandili Mesajı
14.06.2012 14:37 | Son Güncelleme: 14.06.2012 14:37
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilis İl Başkanı Mehmet Ali Özkaraca, yaptığı açıklamada Kilislilerin ve Türk-İslam aleminin Miraç Kandili'ni kutladı.

Cumartesiyi pazar gününe bağlayan gecede, Peygamberimizin Allah-ü Teala'nın huzuruna kabulü anlamına gelen kutlu Miraç gecesinin idrak edileceğini duyuran Özkaraca, "Recep ayının 27'nci gecesindeki bu buluşma, büyük sırrın yaşandığı hikmetlerle dolu bir yolculuktur" dedi.

Miraç'ın insanın iç dünyasına yapılan bir yolculuk olduğunu açıklayan Özkaraca, Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya ve oradan semaya gerçekleşen bu kutlu yolculuğun, tüm Müslümanlar için gönül dünyamızı aydınlatan büyük bir olay olduğunu söyledi.

Miraç'ın Allah'ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitlik olduğunu belirten Başkan Özkaraca, "Bugün dünyada devam eden olumsuzluklardan, dünyamızı tehdit eden doğal afetlerden, küresel ısınma ve diğer tabii tehlikelerden, insanların hırs ve tutkuları yüzünden karşı karşıya kaldığımız olumsuzluklardan, anarşi ve terörden kurtulmak için Allah'ın sonsuz merhametine sığınmanın seçkin bir zamanıdır. Bu anın değerini iyi bilelim ve 'duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var' ayetine sımsıkı sarılalım. Daha güzel bir dünya, daha erdemli ve daha esenlikli bir hayat için Miraç gecesi ile bir çıkış yapalım" dedi.

"Allah'a güvenerek ve tedbir alarak bu olumsuzluktan çıkmak mümkündür" diyen MHP İl Başkanı Özkaraca, "Maddi veya manevi açıdan arzu edilmeyen yerde olunabilir. Aynı inanç ve gayretle gıpta edilecek makamlara çıkılır. Allah'a ibadet ve itaat hususunda ya da çevreye rahatsızlık vermeden kendimize yakışmayanı yapma alışkanlığında da olunabilir. Yaradana dönüş ve çevreye kol kanat germekle bahara erilebilir. Bütün bunlar ve daha nice çıkış yolları, Miraç olayından alınabilir. Zira, alemlere örnek olarak gönderilen Hz. Muhammed'in hayatından bir kesit olan Miraç bize bir örnektir. Bu örneklerden yararlanmak suretiyle akıbetimiz hayır olsun" ifadelerini kullandı.

Özkaraca, Müslümanların kandil gecesini ibadet yaparak, anne-baba, eş ve dostlarla kandilleşerek geçirmelerini tavsiye ederek şunları söyledi:

"Bu gecede devletimizin bekası, milletimizin mutluluğu, vatanımızın selameti için dua edelim. Miraç Kandilinizi tebrik ederim. Kandilin birlik ve beraberliğimize, sevgi ve kardeşliğimize vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim." - KİLİS

Kaynak: İHA