MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Türkkan

MHP Kocaeli milletvekili adayı Lütfü Türkkan, "Şimdi herkes biliyor ki, Güneydoğu ile ilgili bir sıkıntı varsa bunun merhemi MHP'dir" dedi.

MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Türkkan
09.06.2011 14:31 | Son Güncelleme: 09.06.2011 14:31

Türkkan, Türk Metal Sendikası Çayırova Şubesi'nin konuğu oldu. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Diyarbakır mitingini değerlendiren Türkkan, "Genel başkanımız Devlet Bahçeli, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada bölünecek korkusuyla yaşayan tüm Türkiye'yi rahatlatan aynı zamanda bölücü örgüte gözdağı veren bir konuşma yaptı. Şimdi herkes biliyor ki, Güneydoğu ile ilgili bir sıkıntı varsa bunun merhemi MHP'dir" dedi.

Birlik olunması halinde her türlü sorunun üstesinden gelinebileceğini vurgulayan Türkkan, şöyle konuştu: "Güneydoğu PKK baskısı ve hükümetin eziyeti arasına sıkışıp kalmış. PKK baskısıyla oy veren Güneydoğu halkı bu seçimde yalnız olmadığını anladı, devletin gücünü hissetti. Bu zulüme seçim sandıklarında bir son verecek. MHP bu ülkeye lazım, MHP'ye sahip çıkın. "

Türkkan, Çayırova Palmiye Sitesi sakinlerinden 4 çocuk sahibi Muammer ve Radiye Laçin'in organize ettiği ev toplantısına katıldı. AK Parti'nin ideolojik bir tabanı olmadığına değinen Türkkan, "Göreceksiniz ki menfaatleri çerçevesinde buluşmuş insanların partisi en kısa zamanda tesbih taneleri gibi dağılacak" dedi.

- KOCAELİ

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber