MHP Yüreğir'de Seçim Bürosu Açtı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Adayı Emekli Tuğgeneral Kürşat Atılgan, Türkiye'yi Yok Etmeye Yönelik Sevr Ruhunun Hala Canlı Olarak Sürdüğünü Söyledi.

MHP Yüreğir'de Seçim Bürosu Açtı
17.06.2007 15:39 | Son Güncelleme: 17.06.2007 15:39

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana milletvekili adayı emekli Tuğgeneral Kürşat Atılgan, Türkiye’yi yok etmeye yönelik Sevr ruhunun hala canlı olarak sürdüğünü söyledi.

Atılgan, MHP Yüreğir İlçe Teşkilatı’nın Yavuzlar Mahallesi’ndeki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, ülkenin içinde bulunduğu durumun 87 yıl öncesine benzediğini söyledi. Atılgan “Bugün de şartlar değişmedi. Bugün de ülkemizi paramparça etmek istiyorlar. O gün de yerli işbirlikçiler vardı bugün de var. Amaçları değişmedi sadece stratejileri değişti. Bizi topraklarımızdan sürmek istiyorlar; bunu yapamazlarsa kendi vatanımızda ikinci sınıf vatandaş yapmak istiyorlar. Ama ümitliyim, sevinçliyim. Bu hareket milletin direnç noktasıdır" dedi.

Milletvekili adayı Yılmaz Tankut da, AKP döneminde 4.5 yılın Türkiye açısından heba edilmiş bir dönem olduğunu iddia etti. Türk milletinin aldatılıp, hırpalandığını, yoksullaştırıldığını söyleyen Tankut, “Çok ciddi tehlike ile karşı karşıyız. Artık bu karanlık zihniyeti taşımaya tahammülümüz kalmadı. Cumhuriyeti kuran Türk milliyetçiliği felsefesinin yegane siyasi temsilcisi olan Milliyetçi Hareket’e olan ilgi sel gibi. Allah’ın izni ile bu teveccüh 23 Temmuz’da tek başına iktidara dönüşecektir. Bundan eminiz. Yolumuz açık. Yeter ki sıkı çalışmaya devam edelim” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan ise, MHP'nin tek başına iktidara olacağını savunarak, "Bunun için çok çalışıyoruz çalışmalıyız. Rahmetli Başbuğumuz Türkeş’in dediği gibi her kapıyı çalıp her eve gireceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yüreğir merkez seçim bürosu kurban kesilerek dualarla hizmete açıldı.

(AB-AB-AB-Y)

17.06.2007 15:27 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››MHP Yüreğir'de Seçim Bürosu Açtı - Haberler