Microsoft, Xbox One'a Sanal Gerçeklik Getirecek Mi?

Virtual Reality - sanal gerçeklik akımı konusunda Microsoft'un da diyecekleri var.

16.03.2015 11:17Microsoft, Xbox One'a Sanal Gerçeklik Getirecek Mi?
Mahmut Saral - -

Özellikle video oyunları ve filmlere katacağı yeni bakış açısı sebebiyle birçok kişinin dikkatini çeken sanal gerçeklik teknolojisi, henüz son kullanıcıya yönelik olarak tam anlamıyla satışa sunulmuş değil. İşin dikkat çekici markalarından bir tanesi olarak Oculus VR'ı gösterebiliriz ve daha birçok firma da bu yönde çalışmalar yapıyor. Gelinen seviye gerçekten dikkat çekici, ama hala kat edilmesi gereken yol var ve Microsoft da işte bu yolun nereye çıkacağını bekliyor...


Microsoft'ta Xbox bölümünün başındaki isim olan Phil Spencer, sanal gerçeklik teknolojisi ve bu teknolojinin Microsoft cihazlarına gelip gelmeyeceği konusunda konuştu. Biliyorsunuz Sony, yakın bir zamanda PlayStation 4 konsolu için Project Morpheus'unu duyurmuştu.


Spencer,şu an piyasayı takip ettiklerini ve sanal gerçeklik teknolojisi üzerine yapılan çalışmaların gerçekten dikkat çekici, heyecan verici olduğunu dile getirdi. Ama öte yandan bu teknolojinin henüz tam olarak oturmadığını ve son kullanıcıya sunulacak nitelikte olmadığını, bu teknolojiye destek veren ürünlerin de henüz olmadığınıbelirterek "doğru zamanda doğru kararlar" vurgusu yaptı.


Yani buradan anlayacağımız, konuyla Microsoft da ilgileniyor, ama aceleci davranmak istemiyor. Öte yandan, bir süre önce duyurdukları HoloLens, "artırılmış gerçeklik cihazı" olarak gösteriliyor ve dikkat çekici. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.


Oculus Rift için: "Hala en iyisi biziz"

Mahmut Saral - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

Mahmut Saral, Microsoft, Xbox One, Teknoloji

Kaynak: Teknokulis

16.10.2019 13:20:15