Milletvekili Geçici Aday Listeleri -Diyarbakır

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

19.04.2011 09:38Milletvekili Geçici Aday Listeleri -Diyarbakır
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan geçici aday listelerine göre Diyarbakır'ın milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Mehmet Mehdi Eker

2- Mehmet Galip Ensarioğlu

3- Mine Lök Beyaz

4- Mehmet Süleyman Hamzaoğulları

5- Cuma İçten

6- Oya Eronat

7- Mehmet Akın

8- Muhammer Kurt

9- Fatma Öncü

10- Mustafa Ergörmüş

11- Eyüp Küçükçakmak

DEMOKRAT PARTİ

1- Şeyhmus Elçi

2- Eyyüp Aslan

3- Nuriye Tülay Türköz

4- Mehmet Ali Yenici

5- Abidin Uluyol

6- Hatice Dokuzluoğlu

7- Yasin Aslan

8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu

9- Nejla Türkdal

10- Ethem Orhan

11- Ali Polat

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Salih Sümer

2- Haşim Özkoyuncu

3- Daylan Karadaş

4- Vedat Şahbaz

5- Abdulmecit Tüt

6- Melik Aykız

7- Derya Erdemoğlu

8- Abdulselam Teğin

9- Özcan Kılıçkap

10- Feyruz Yüksektepe

11- Bahri Yaprak

MİLLET PARTİSİ

1- Ahmet Kara

2- İbrahim Korkmaz

3- Nasih Murat Üyüklüer

4- Cevriye Göktekin

5- Emine Gürbüz

6- Oğuzhan Öztürk

7- Süleyman Tuğrul

8- Hamza Dönmez

9- Sevde Karakaş

10- Halil Nergizciler

11- Peri Yılmaz

SAADET PARTİSİ

1- Abdullah Arzakçı

2- Bülent Kaya

3- Beşir Tunç

4- Şeyhmus Bulut

5- Abdülaziz Şam

6- Memet Zülküf Aktaş

7- Mehmet Emin Albayrak

8- Mehmet Hanifi Kılıç

9- Hacı Aktoprak

10- Aydın Aslan

11- Mehmet Tokay

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Alaattin Parlak

2- Fırat Arığ

3- Deniz Moray Gerçek

4- Mehmet Can

5- Serdal Üşen

6- Abdullah Çelebi

7- Ahmet Akmeşe

8- Fikret Bilgiç

9- Hüseyin Yürük

10- Abdulvahit Diri

11- Hacı Ömer Yıldırım

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Mustafa Akba

2- Çetin Kılıçkap

3- Feyzi Yiğitkan

4- Sadullah Tuncalp

5- Sevban Oğuz

6- Sahibe Bahar Alban

7- Mustafa Coşkun

8- Şaban Aktay

9- Şehmus Uçar

10- Haluk Vedat Payas

11- Şevket Kaya

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Mehmet Selim Kaya

2- Seddat Metin

3- Ercan Akçay

4- Hakan Deniz

5- Hakan İlhan

6- Osman Budunoğlu

7- Volkan Doğanay

8- Mustafa Coşkun

9- Mustafa Ali Arslandağ

10- Mustafa Bozkurt

11- Erdoğan Güngörmüş

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Murat Danış

2- Hasan Kaya

3- Ahmet Çetin

4- Elif Zelal Şeker

5- Hatice Sönmez

6- Elif Doğan Çiftçi

7- Gökhan Ağırbaş

8- Nihal Çalı

9- Serdal Saka

10- Deniz Polat

11- Cemil Gündoğdu

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Tülay Gözel

2- Niyazi Kutluata

3- Abdurrahman Güler

4- Emin Gürbüz

5- Mehmet Yağcı

6- Mehmet Salih Doğan

7- Muhittin Fidancan

8- Remzi Ateş

9- Çetin Korhan

10- Emrah Aydoğan

11- Murat Ertan

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Mehmet Dadak

2- Yasin Öztemel

3- Haydar Doğan Pekçetin

4- Ali Pamuk

5- Yaşar Karakaş

6- Nuri Erdoğan

7- Zülküf Yağız

8- Ahmet Kaymaz

9- Fatih Dere

10- Cemal Yaşar

11- Çelebi Beggi

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Ali Altun

2- İlyaz Yüksel

3- Mehmet Şah Demir

4- Mehmet Aydın

5- Muhteber Taşa

6- İsmail Yağcı

7- İrfan Yaşar Erdem

8- Sevgi Savan

9- Aslı Atmaca

10- Onur Tartun

11- Reşat Zöngür

BAĞIMSIZ

- Altan Tan

- Şerafettin Elçi

- Berat Kaya

- Nursel Aydoğan

- Emine Ayna

- Mehmet Tanrıkulu

- Mehmet Selim Ensarioğlu

- Yavuz Aydın

- Mahmut Çelik

- Abdulhalık Katar

- Abdulkadir Güleç

- DİYARBAKIR

Yerel

Kaynak: AA

13.10.2019 23:25:14