Milletvekillerinden Eczacılara 6197 Sözü

Farmavizyon Eczacılık Fuarı'nda Konuşan AK Parti Milletvekilleri, 6197 Sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının Çıkarılacağı Yönünde Eczacı Birliklerine Söz Verdi. Yasa Taslağının Sağlık Bakanlığı'nda Olduğunu Belirten Milletvekilleri, Tasarısının Bir An Evvel Meclise Gelmesi İçin Bakanlığa Baskı Yapacaklarını İfade Ettiler.

11.04.2008 14:50 | Son Güncelleme: 11.04.2008 14:50Milletvekillerinden Eczacılara 6197 Sözü
Farmavizyon Eczacılık Fuarı'nda konuşan AK Parti milletvekilleri, 6197 Sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının çıkarılacağı yönünde eczacı birliklerine söz verdi. Yasa taslağının Sağlık Bakanlığı'nda olduğunu belirten milletvekilleri, tasarısının bir an evvel meclise gelmesi için bakanlığa baskı yapacaklarını ifade ettiler.

Farmavizyon Eczacılık Fuarı İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde politikacıları ve eczacıları bir araya getirdi. Organizasyonun açılışına TBMM Sağlık, Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi ve AK Parti milletvekilleri Mehmet Domaç, Öznur Çalık ve Sacid Yıldız ile CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit katıldı.

AK Parti'li milletvekilleri 1953 yılına ait eczacılık yasasının değiştirilmesi gerektiğini ve bu yönde yaptıkları çalışmanın önümüzdeki günlerde yasa haline geleceğini vurguladılar. Komisyonda görüşülen taslağın Sağlık Bakanlığı'na gönderildiğini ifade eden vekiller, 14 maddelik yasanın yakında meclise geleceği haberini verdiler.

Domaç, Çalık ve Yıldız, sektörün sorunlarını iyi bildiklerini belirterek, "6197 sayılı kanun hakkında gerekli değişiklikleri yaptık. Eski kanundaki 5 maddeyi taslaktan çıkardık. Yasa kısa zamanda çıkacak. Bunun sözünü burada hep birlikte veriyoruz. Reçetesiz ilaç konusunda eczacıların haklı endişeleri var. Ama reçetesiz ilaç eczanelerden dışarı çıkmayacak. Muhalefet ve iktidar yasa üzerinde anlaşma sağlayacaktır" dediler.

CHP İstanbul milletvekili İbrahim Yıldız da, "Ülkemizin üretmeye ihtiyacı var. Bu yönde hep birlikte adımlar atmalıyız" şeklinde konuştu.

(CY-CY-ÖK-E)


Kaynak: İHA

20.11.2019 21:59:46