14 Haziran 2018, 23:22

Milli İrade Platformu Stk İftarı

Milli İrade Platformu Stk İftarı

İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Bilal Erdoğan, "Son 5 yılda Milli İrade Platformu olarak bu kazanımlarımızın tehlikede olduğunu hissettiğimiz her anda bir araya geldik.

İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Bilal Erdoğan, "Son 5 yılda Milli İrade Platformu olarak bu kazanımlarımızın tehlikede olduğunu hissettiğimiz her anda bir araya geldik. Sesimizi yükselttik. Çünkü biliyoruz ki eğer bizler bu kazanımlarımızın kalıcı hale gelmesi için kurumsallaşarak 21. yüzyıla damgasını vuracak bu milletin yürüyüşünün köşe taşları haline gelmesi için bir olmazsak, çalışmazsak, gayret etmezsek bizi yaradan Rabb'imiz bu nimetleri bizden çekip alır." dedi.

Erdoğan, Milli İrade Platformu'nun Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlediği iftar yemeğinde platform adına davetlilere hitap etti.

İftar organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Erdoğan, "Bu akşam burada Milli İrade Platformu'ndaki sivil toplum kuruluşlarımızdan ve bu kuruluşların gençlik yapılanmalarından meydana gelen Türkiye Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'ndan toplam 342 sivil toplum kuruluşundan 4 bin misafirimizle bir aradayız." diye konuştu.

Erdoğan, Türkiye'de nice mağduriyetler yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Sizlerin liderliğinde nice toplum kesimlerinin mağduriyetleri giderildiği gibi bizler de nice mağduriyetlerden Allah'ın izniyle kurtulduk. Sizin liderliğiniz sayesinde öz güven kazandık. Bu kuşandığımız öz güvenle de sizin gösterdiğiniz yeni ve büyük hedefleri donandık. 2023, 2053, 2071 hedeflerini düşünen, tasarlayan, bu hedefler için büyük bir yürüyüşün parçası olmayan çalışan sivil toplum kuruluşları olarak bu akşam birlikteyiz. Son 5 yılda Milli İrade Platformu olarak bu kazanımlarımızın tehlikede olduğunu hissettiğimiz her anda bir araya geldik. Sesimizi yükselttik. Çünkü biliyoruz ki eğer bizler bu kazanımlarımızın kalıcı hale gelmesi için kurumsallaşarak 21. yüzyıla damgasını vuracak bu milletin yürüyüşünün köşe taşları haline gelmesi için bir olmazsak, çalışmazsak, gayret etmezsek bizi yaradan Rabb'imiz bu nimetleri bizden çekip alır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a milleti, insanları mahcup etmediği için teşekkür eden Bilal Erdoğan, yeni dönemde de Türkiye'nin büyük yürüyüşünün süreceğini söyledi. Bilal Erdoğan
Kaynak: AA