Milli Maçta Sakatlanan Mbaye Diagne'de Çıkık Çıktı!

Senegal ile Mali arasında oynanan hazırlık maçında sakatlanan Mbaye Diagne'nin durumu belli oldu. Senegal Federasyonundan yapılan açıklamada, "Kürek kemiği ile köprücük kemiğinin bağlanma bölgesinde birinci aşama çıkık tespit edilmiştir." denildi.

28.03.2019 17:15 | Son Güncelleme: 28.03.2019 17:15

Senegal-Mali maçında sakatlanan Galatasaraylı Mbaye Diagne'nin sağlık durumu belli oldu. Sarı-kırmızılı kulüpten dün yapılan açıklamada futbolcunun durumunun İstanbul'a dönmesinin ardından netlik kazanacağı duyurulmuştu.

DAKAR'DA ULTRASONA GİRDİ

Senegal Futbol Federasyonu konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Federasyondan yapılan açıklamada, maçta bir topa kafa vurmak isterken yere ters düşen ve ardından oyundan sedyeyle çıkarılarak hastaneye kaldırılan 27 yaşındaki futbolcuya konan teşhis açıklandı. Futbolcunun 'daki hastanede kontrolden geçirildiği ve ultrasona sokulduğu bilgisi verilerek şu ifadeler kullanıldı:

"NE KADAR UZAK KALACAĞI BELİRSİZ"

"Kürek kemiği ile köprücük kemiğinin bağlanma bölgesinde (akromiyoklaviküler) birinci aşama çıkık tespit edilmiştir. Analjezik ve anti enflamatuar tedavisi gerekmektedir". Futbolcunun sahalardan ne kadar uzak kalacağının ise şu aşamada belirsiz olduğu aktarıldı.

(Skorer)

Milli Maçta Sakatlanan Mbaye Diagne'de Çıkık Çıktı!

Mbaye Diagne, Senegal, Dakar, Spor


HABER YORUMLARI
17.02.2020 19:04:33