01.06.2015 18:16

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, seçim öncesinde millete vaatlerle gelindiğini, siyasette bunun olması gerektiğini belirterek, politikayı AK Parti'nin normalleştirdiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, seçim öncesinde millete vaatlerle gelindiğini, siyasette bunun olması gerektiğini belirterek, politikayı AK Parti'nin normalleştirdiğini söyledi.

Memur-Sen Sivas Şubesi'ni ziyaret eden Yılmaz, Türkiye söz konusu olduğunda Memur-Sen'in ülkenin hassasiyetlerini dikkate alarak çalışmalar yaptığını ve taleplerde bulunduğunu anlattı.

Vatan, devlet, millet ve bayrağın bir olduğunu söyleyen Yılmaz, "Hepimiz istiyoruz ki bu devlet güçlü olsun, adalet olsun, denge olsun, huzur ve istikrar olsun" ifadesini kullandı.

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye'ye çok büyük hizmetler yapıldığını aktaran Yılmaz, şunları söyledi:

"İnsanlar yapmadıklarına göre değerlendirilmemeli, yaptıklarına göre değerlendirilmeli. Biz iyi şeyler yaptığımızı düşünüyoruz. Yerel ve milli değerleri olan insan için sadece başörtüsünü kamuda serbest bırakmış olmak dahi, biz bunu rüyalarımızda dahi göremezdik. Bakın Kaf Dağının arkasına bizi götürdüler, hayallerimiz gerçek oldu, bu dahi AK Parti'ye oy vermek için yeterlidir. Çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim öğretemezdik, zordu, engeller vardı, şimdi Kur'an kursunun önünde bir engel kaldı mı? Bütün okullarda Kur'an-ı Kerim dersini ve Peygamberimizin hayatını seçmeli ders koyduk. Anneler, babalar isterlerse bu imkanda var. Manevi değerleri öne alan bir yapı için sadece bu iki hizmet AK Parti'ye yeter."

Yılmaz, hiçbir şeyin kolaylıkla gerçekleşmediğini, çok mücadele verildiğini dile getirerek, "Verilen mücadelelere ve bu mücadelenin liderlerine bakınca bunlara, 'Allah yardımcınız olsun' demek lazım. Çok büyük engeller aştık, Türkiye borçluydu, Türkiye yardım alırdı, Türkiye kutuplara ayrılmıştı" diye konuştu.

Türkiye'nin geri gitmesi için darbeler yapıldığını hatırlatan Yılmaz, bunlardan eser kalmadığını söyledi.

Yılmaz, milletin istediğini seçtiğini vurgulayarak, "Herkes, ilk defa bu seçimlerde normalleşti. Dikkat ederseniz eskiden irtica falan insanların kafasına geliyordu, bu seçimlerde böyle bir şey konuşan var mı? Yok. Herkes millete vaatlerle geliyor. İşte siyasette olması gereken buydu, siyaseti de biz normalleştirdik, bunu AK Parti yaptı" diye konuştu.

Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Sivas Ticaret Borsası ile Demiryol-İş Sendikası, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Sivas Şubelerini ziyaret etti.
Kaynak: AA
İsmet Yılmaz, Ak Parti, Türkiye, Sivas, Yerel