Minik Berke, Başbakan Erdoğan'a Teşekkür Etti

Adana'da Doğuştan Katarakt Olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Yardımıyla 16 Numaralı Kalın Çerçeveli Gözlüklerinden Kurtularak 1.5 Numara Gözlüklere Kavuşan 5 Yaşındaki Berke Şensakar, Adana Mitinginden Sonra Başbakan Erdoğan'ın Elini Öperek Kendisine Teşekkür Etti.

Minik Berke, Başbakan Erdoğan'a Teşekkür Etti
01.07.2007 21:54 | Son Güncelleme: 01.07.2007 21:54

Adana'da doğuştan katarakt olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yardımıyla 16 numaralı kalın çerçeveli gözlüklerinden kurtularak 1.5 numara gözlüklere kavuşan 5 yaşındaki Berke Şensakar, Adana mitinginden sonra Başbakan Erdoğan'ın elini öperek kendisine teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıl Adana'da TOKİ Yüreğir Evleri'nin anahtar teslim törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşan 25 yaşındaki Demet Şensakar, doğuştan katarakt olan oğlu Berke için yardım istemiş ve Başbakan Erdoğan da Berke'yi İstanbul'da Dünya Göz Hastanesi'nde ameliyat ettirmişti. Anne Demet Şensakar, başbakanla karşılaştığı günün hiç aklından çıkmadığını belirterek, "Çünkü ben o gün başbakana ulaşacağımı hiç sanmıyordum. O gün benim için yeniden doğduğum gün oldu. Sayın başkanımın elini tutuğum

an onun elinin sıcaklığını ve insanlığını hissettim ve hala onun şokundayım" dedi. Doğuştan katarakt hastası olan 5 yaşındaki tek çocuğunun doğduğu günden beri 16 numara gözlükle yaşamaya mahkum kaldığını, tek çocuğunun böyle yaşamasının da kendisini çok üzdüğünü ifade eden Demet Şensakar, şöyle devam etti:

"Bugün sabahtan beri miting alanında başbakana ulaşmak için bekledim. Ona ulaşıp mübarek elini öpmek istiyordum, rüyam gerçek oldu."

Saat 18.30'da başlayan ve saat 20.00'de biten mitingin ardından başbakanın yanına oğlu Berke ile giden Demet Şensakar, Erdoğan'ın elini öpüp kendisine teşekkür etti. Demet Şensakar, oğlunun başbakan sayesinde İstanbul'da ameliyat olduğunu vurgulayarak, "Ameliyattan önce 16 numara gözlük takan Berke, şimdi yine gözlük takıyor ama 1.5 numara gözlük takıyor. Başbakanımız olmasaydı biz ameliyatı yaptıramazdık. Ona bir türlü teşekkür edemedim. Onun için buraya geldim ve sonunda onun o mübarek ellerinden

öptüm. Başbakanıma çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Başbakanın elini öpen Berke ise, "Başbakana benim gözümü ameliyat ettirdiği için teşükkür ettim. Başbakanımın elini öptüm. Başbakan da bana akülü oyuncak verdi" dedi.

(FK-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Minik Berke, Başbakan Erdoğan'a Teşekkür Etti - Haberler