Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası

Antalya'da düzenlenen Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.

15.08.2017 00:30 | Son Güncelleme: 15.08.2017 00:30Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası
'da düzenlenen Minikler Türkiye Tekvando Şampiyonası sona erdi.


Antalya Kapalı Salonu'ndaki şampiyonaya, 70 ilden 2 bin 500 sporcu katıldı. 10-12 yaş grubundaki sporcular, 4 gün boyunca dereceye girmek için mücadele etti.

Organizasyon sonunda dereceye giren sporcular ile spor kulüpleri şöyle:

Minik erkekler

27 kilogram

1- Mehmet Bolat - Ankara Seven

2- Kaan Yelaldı - İzmir Buca Belediyesi

3- Ahmet Karaçizmeli - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi

3- Furkan Çamoğlu - Gaziantep Kılınç

30 kilogram

1- İsmail Özmen - İzmir Bornova Belediyesi

2- Batuhan Candan - Samsun Terme Gençlik Hizmetleri

3- Faruk Arıca - Ankara Adliye

3- Güney Takas - Edirne Belediyesi

33 kilogram

1- Arda Dalarslan - Ankara Polat

2- Tuğberk Yön - Ankara Seven

3- Tufan Kadeş - Bursa Emek

3- Buğra Reis - Sakarya Şampiyonlar Gençlik

36 kilogram

1- Alperen Ayaz - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon

2- Canpolat Demirdöven - Tekirdağ Çerkezköy Güzel

3- Efe Bayır - Kocaeli 41

3- Erdem Delen - İstanbul Cihan

40 kilogram

1- Halil Çelik - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi

2- Doğuhan Güven - Çanakkale Anafartalar

3- Ahmet Güneş - Bursa Emek

3- Emre Sırakaya - Ankara Seven

45 kilogram

1- Furkan Körpe - Ankara Önder

2- Berat Yalçın - Ankara Yalçın Tekvando

3- Hakan Kaya - Kocaeli Gebze Gençlik Hizmetleri

3- Besmullah Nikzade - İstanbul (ferdi)

50 kilogram

1- Baran Şimşek - Ankara Barış Özel Gençlik

2- Ersin Yılmaz - Kocaeli 41

3- Alper Aygündüz - İstanbul Doğuş Uzakdoğu Gençlik

3- Berke Kocagöz - Konya (ferdi)

57 kilogram

1- Umut Şenol - Ankara Kartal Tekvando

2- Ali Fırat - İstanbul Gaziosmanpaşa Erdoğan Tekvando

3- Mahmut Usta - Ankara Tekvando Kickboks

3- Berk Kabak - Mersin Atayurt Tekvando ve Kickboks

+57 kilogram

1- Musab Aydın - Konya Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği

2- Efe Özdemir - İzmir Büyükşehir Belediyesi

3- Taha Taş - Ankara Efsane 2

3- Faikcan Memiş - İzmir Bayraklı Belediyesi Gençlik

Minik bayanlar

27 kilogram

1- Zeynep Yılmaz - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon

2- Esmanur Aydın - Bursa Sağlıkgücü Gençlik

3- Nisanur Sarı - Kırklareli Gençlik

3- Ebrar Çakır - Kocaeli Derince Gençlik

30 kilogram

1- Hasret Şahin - Samsun Terme Gençlik Hizmetleri

2- Sudenaz Kaya - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon

3- Rabia Kılıç - Gaziantep Kılınç

3- Ebrar Köse - Ankara (ferdi)

33 kilogram

1- Zeynep Sarıçiçek - Bilecik Bozüyük İdman Yurdu

2- Büşra Savaş - Bursa Osmangazi Koleji Gençlik

3- Bengisu Işıkkaya - Ankara Uluslararası Kuzey

3- Ceren Güneş - Malatya Kaptan Fit

36 kilogram

1- Beyza Karabulut - Ankara Polat

2- Ceren Çolpan - İstanbul Başakşehir

3- Yağmur Ergin - Bartın Altuğ

3- Edanur Uluman - Manisa Turgutlu Başar Ay-Yıldız

40 kilogram

1- Melisa Ateş - İstanbul Cihan

2- Yağmur İspirli - Ankara Tolga Tekvando

3- Sueda Ongun - Denizli Büyükşehir Belediyesi

3- Ayşenur Konakcı - Ankara Önder

45 kilogram

1- Irmak Çetin - Edirne Belediyesi

2- Büşra Öztürk - Kayseri Yay Tan Say

3- Hazal Sarısoy - Samsun Do Gençlik

3- Meryem Yıldırım - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt

50 kilogram

1- Zehra Baltaş - Edirne Gençlik

2- Nur Karslı - Osmaniye 7 Ocak

3- Büşra Öztürk - Muğla Kavaklıdere Belediye

3- Duygu Karataban - Kocaeli Gebze Gençlik Hizmetleri

57 kilogram

1- Feyzanur Akçay - Tekirdağ Malkara Tekvando

2- Sinem Şahin - Kırşehir Belediye Gençlik

3- Ece Erol - Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon

3- Asya Açıkgöz - Mersin Atayurt Tekvando

+57 kilogram

1- Begüm Kavukcuoğlu - Kastamonu Tekvando Akademi

2- Yaren Uzunçavdar - Ankara Büyükşehir Belediyesi

3- Melek Kılıç - Ankara Çınar Gençlik

3- Zilan Ateş - Nevşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü

Mehmet Bolat, Ay Yıldız, Antalya, Spor

Kaynak: AA

21.11.2019 04:06:59