Mısır ve Suriye'deki Katliamlara Tepkiler

Dünya Çocuk Hakları Derneği, katliamları Üsküdar Meydanı'nda protesto etti Gazeteci yazar Dilipak: "Mesele Mısır, Suriye meselesi değil, Müslümanca var olup olmama meselesi. Anlamadınız mı hala?" "İslam ümmeti arasındaki bu tefrika devam ettiği müddetçe Batılılar başımıza bela olmaktan vazgeçmeyecekler"

30.08.2013 15:49 | Son Güncelleme: 30.08.2013 15:49Mısır ve Suriye'deki Katliamlara Tepkiler
Dünya Çocuk Hakları Derneği, Mısır ve 'de yaşanan katliamları Meydanı'nda protesto etti.

Dünya Çocuk Hakları Derneği öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, Mısır ve Suriye'de yaşanan katliamları protesto etmek için Üsküdar Meydanı'da biraraya geldi.

Ellerinde "Suriye, Mısır firavunlarına ve BM'ye lanet olsun" ve "Çocuklar ve siviller katlediliyor sessiz kalmayın" yazılı pankartlar taşıyan katılımcılar, "Rabia" işareti yaptı.

Çeşitli sloganlar atan grup adına konuşan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak,  Müslümanları eleştirdi.

Kur'an-ı Kerim ile yüzleşmekten başka çare bulunduğunu vurgulayan Dilipak, Müslümanların bugün kendi kanaatlerini, mezheplerini, tarikatlarını, liderlerini, örgütlerini din edindikleri, diğer kardeşleri ile istişare ve şura konusunda eksik oldukları için büyük bir gaflet içinde olduklarını söyledi.

Dilipak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Aynı Allah'a ve Peygamber'e iman edenler, aynı kıbleye yönelenler, mezhepleri, tarikatları ya da diğer inanışları ne yönde olursa olsun tek bir ümmet ve cemaattir. Kim ki ikinci bir cemaatten söz ediyorsa kendine haşa ya yeni bir ilah ya yeni bir kitap ya da yeni bir Resul bulmuştur. Hiç kimse din büyüklerini ilah ve rab edinmesin. İslam ümmeti arasındaki bu tefrika devam ettiği müddetçe Batılılar başımıza bela olmaktan vazgeçmeyecekler. Hiçbir Müslüman dünyada olup bitenleri görmezden gelme hakkına sahip değildir. Mesele Mısır, Suriye meselesi değil, Müslümanca var olup olmama meselesi. Anlamadınız mı hala?" - İstanbul

Abdurrahman Dilipak, Üsküdar, Suriye, Politika, Güncel

Kaynak: AA

19.01.2020 03:16:40