Haber, Son Dakika, Haberler

Moskova: Rus Komünistlerden NATO'ya Protesto

Rusya'nın Nijegorod Vilayeti'nde 21 Eylül ve 8 Ekim Tarihleri Arasında Yapılması Planlanan Ancak Ertelenen Rusya-abd Ortak Askeri Tatbikatı 'Torgau-2006', Belirsiz Bir Tarihe Ertelenmesine Rağmen Rusya Komünistleri Tarafından Protesto Edildi.

14.09.2006 22:00 | Son Güncelleme: 14.09.2006 22:00
Moskova: Rus Komünistlerden NATO'ya Protesto
Rusya'nın Nijegorod Vilayeti'nde 21 Eylül ve 8 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanan ancak ertelenen Rusya-ABD ortak askeri tatbikatı 'Torgau-2006', belirsiz bir tarihe ertelenmesine rağmen Rusya komünistleri tarafından protesto edildi.

Rusya Hükümet binası karşısında bu akşam düzenlenen 'Anti NATO' protesto gösterisine binden fazla sol görüşlü vatandaş katıldı. Çoğunluğu yaşlılardan oluşan eylemciler, 'Torgau-2006 tatbikatı yasalara aykırıdır', 'NATO, Rusya'dan defol', 'NATO, Siyonist faşizmin maşasıdır', 'NATO faşistlerini Rusya'ya sokmayız' içerikli pankartlar açtı ve 'Putin istifa', 'NATO defol' sloganları attı. Miting sırasında yapılan konuşmalarda Rus hükümeti, NATO'ya karşı tavizci tutumundan dolayı sert şekilde eleştirilirken, NATO'nun en son Irak ve Afganistan'da işgalci bir örgüt olduğunu tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamış olduğu kaydedildi. Sovyet Subayları İttifakı Başkanı Prof. Dr. Vasiliy Andreyeviç, "NATO askeri kesinlikle Rusya'ya giremez. İster Amerikan isterse NATO üyesi başka bir ülke olsun, düşman askerinin topraklarımıza girmesine müsaade etmeyiz. Amerikalılar, 60 yıl önce topraklarımıza girme cesareti gösteren Alman Nazileri'nin sonunun ne olduğunu iyi biliyor. Fakat bunu bildikleri halde, kendileri de Naziler gibi yeryüzünde fitne, fesat çıkarıyor ve kan döküyorlar. Tüm bunlar Amerikalılar açısından çok kötü bitecek. Anlaşılan Naziler'e verdiğimiz dersi bunlara da vermemiz gerekecek" diye konuştu.

Öte yandan, Rusya Savunma Bakanlığı'nın NATO ile yapılacak askeri tatbikatı belirsiz bir tarihe ertelediğini resmen açıklamasına rağmen, benzeri protesto eylemlerinin bugün Rusya'nın hemen hemen tüm kentlerinde düzenlendiği öğrenildi.

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Dünya ››Moskova: Rus Komünistlerden NATO'ya Protesto - Haberler