Mucize Doktor dizisinde başrolde yer alan Taner Ölmez kimdir?

Müslüm filmindeki rolüyle büyük beğeni toplayan Taner Ölmez, Mucize Doktor dizisiyle TV ekranlarına geliyor. Taner Ölmez kimdir?

22.08.2019 17:03Mucize Doktor dizisinde başrolde yer alan Taner Ölmez kimdir?

Mucize Doktor dizisinde başrolde yer alacak Taner Ölmez, daha önce Müslüm filminde Müslüm Gürses'in kardeşi olarak izleyenlerle buluşmuştu. Peki, Taner Ölmez kaç yaşında ve nereli? Taner Ölmez filmleri, dizileri…

TANER ÖLMEZ KİMDİR?

Başarılı oyuncu, 9 Ağustos 1986 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde eğitim alan Taner Ölmez birçok dizi ve reklam filminde rol aldı.

KAYIP ŞEHİR DİZİSİYLE TANINDI

Ölmez, 'İstanbul'un Altınları, dizisindeki performansı ile dikkat çekti. 'Kapalı Çarşı, Kül ve Ateş ve Tatar Ramazan' dizilerinde de rol alan oyuncunun geniş kitleler tarafından tanınması ise 'Kayıp Şehir' dizisi ile oldu. 1,75 cm boyunda ve 65 kilo ağırlığında olan Taner Ölmez, Star Tv 'de yayınlanan ve dünyaca ünlü The O.C. dizisinin uyarlaması olan 'Medcezir'de Mert Serez karakterini canlandırdı.

AFİFE JALE TİYATRO ÖDÜLÜ ALDI

Taner Ölmez, 2014 yılında Katil Joe tiyatro oyununda gösterdiği başarıyla Afife Jale Tiyatro Ödülü'ne layık görüldü. 2016 yılında 'Muhteşem Yüzyıl Kösem' dizisinde Genç Osman karakterini canlandırdı. Oyunculuğun yanı sıra müzikle de ilgilenen Ölmez, ''Barabar'' adlı grupta solist olarak yer alıyor.


Taner Ölmez, İstanbul, Mucize, Gündem, Magazin, Güncel

YORUMLAR