31.01.2013 13:18

Müftü Şahin: Kutlu Doğum'u Birlikte Kutlayalım

Müftü Şahin: Kutlu Doğum

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof.Dr.Faruk Kocacık'ı ziyaret eden Sivas Müftüsü Yusuf Şahin, Kutlu Doğum Haftası programını birlikte yapmayı teklif etti.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık'ı ziyaret eden Sivas Müftüsü Yusuf Şahin, Kutlu Doğum Haftası programını birlikte yapmayı teklif etti.

Ziyarette konuşan Müftü Yusuf Şahin, Kutlu Doğum Haftası'nda Cumhuriyet Üniversitesi ile ortak program yapmak istediklerini belirterek, "Eğer fırsat olursa Diyanet İşleri Başkanımız, olmazsa başkan yardımcımız veya genel müdürümüzü, yapılacak programa davet etmek istiyoruz. Bu programı, 15-16 Nisan'da yapmayı düşünüyoruz. 4 Eylül Kapalı Spor Salonu'nda da inşallah bir program düşünüyoruz. 15'inde o programı, 16'sında da Cumhuriyet Üniversitesi'nde program yapabiliriz. Programda, 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' (sas) adlı bir akış düzenlemeyi düşünüyoruz. O yüzden, bu teklifinizden güç olarak böyle bir programı yapalım." dedi.

Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz da Kutlu Doğum Haftası ile ilgili olarak Müftülük ve Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin ortaklaşa bir program yapması konusuna sıcak baktıklarını dile getirerek, Cumhuriyet Üniversitesi olarak her türlü ortak projeye destek vereceklerini ifade etti.

Müftü Şahin, günün anısına Rektör Kocacık'a Kur'an-ı Kerim meali ile 'Kur'an'dan Öğütler' adlı kitap hediye etti.

ÖZSOY'DAN REKTÖRE ZİYARET

Öte yandan, Kamu Hastaneleri İl Genel Sekreteri İbrahim Ethem Özsoy, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Özsoy, çalışmaları hakkında bilgi vererek, "Genel Sekreterlik olarak Sivas'ta çalışmalarımız hızla devam ediyor. Merkez dışında ilçelerdeki hastanelerde ve sağlık ocaklarında da çalışmalarımız sürüyor. Hastane hizmeti yönünden yeni bir hizmet başlattık. Örnek hastaneler oluşturmak için elimizden gelen hizmeti veriyoruz." şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık ise ziyaretinden ötürü Genel Sekreter Özsoy'a teşekkür ederek, "Hastane kalitesinin artırılmasıyla hastaya verilen hizmetin artırılması eşdeğerdir. Hastalarımıza kaliteli hizmet verebilmek için hastanemizde çeşitli düzenlemeler yapıyoruz. Bölgeye hitap eden bir üniversite hastanesi olarak çalışmalarımız devam edecek." ifadesini kullandı.

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN REKTÖRE ZİYARET

Bu arada, Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Odası Başkanı Derya Karataş da Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık'ı ziyaret etti. Karataş, odalarının çalışmaları hakkında bilgiler vererek, "Cumhuriyet Üniversitesi'nin desteğine ihtiyacımız var. Bu konuda işbirliği içerisinde ortak çalışmalarla hareket ederek, elimizden gelen çalışmaları yapmak istiyoruz. Cumhuriyet Üniversitesi'nden de arkadaşlarımız var. Bunların içinde 15 kişilik icra komitemiz var. Kalabalık bir grupla çalışmalarımıza devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Dernek üyeleri ayrıca, üniversite ve kadın girişimciler olarak kadın girişimcilerin sorunları ve çözüm yolları konularında ortak programların yapılması konusunda Rektör Kocacık'tan talepte bulundu.

Kadınların girişimci olmalarının toplumsal gelişmedeki öneminden bahseden Rektör Prof. Kocacık, şunları ifade etti: "Kadınların iş konusunda yollarının daha da açılması gerekiyor. Sivas'taki mevcut koşulların tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Biz, Cumhuriyet Üniversitesi olarak, gereken desteği kadın girişimcilerimize vermeye hazırız. Bu konuda ön plana çıkmış ve başarısı kanıtlanmış kişileri Cumhuriyet Üniversitesi olarak davet edebiliriz. Girişimci kadınlarımızın her zaman yanındayız."
Kaynak: CHA
Müftü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Yusuf Şahin, Yerel