Doktorları hedef alan Müge Anlı, sosyal medyadan eleştiri bombardımanına tutuldu

Sunuculuğunu yaptığı programda migren ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede arabada iğne olmak istediğini, ancak bunun doktorlar tarafından kabul görmediğini belirten Müge Anlı'nın "Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın" şeklindeki sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

30.03.2020 18:07 | Son Güncelleme: 30.03.2020 20:29

ATV'de yayınlanan Müge Anlı İle Tatlı Sert'te konuşan sunucu Müge Anlı'nın doktorlar hakkında sarf ettiği sözler tepkilere yol açtı.

Türkiye koronavirüsle mücadele ederken, sağlık çalışanları gece gündüz demeden çalışıyor. Müge Anlı'nın ise canlı yayında doktorlar hakkındaki sözleri sosyal medyada gündem oldu. Migren hastalığı olduğunu söyleyen ve sürekli acile gittiğini belirten Müge Anlı, koronavirüs bulaşabilir endişesiyle hastanede değil de arabada iğne olmak istediğini fakat doktorların bunu tedbiren kabul etmediğini anlattı.

"SONRA DİYORLAR Kİ DOKTORLARA İYİ DAVRANIN"

İğne yaptıramadığını belirten Müge Anlı doktorların tavırlarından memnun olmadığını "Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın" ifadelerini kullandı. Anlı devamında arabada migren iğne olmasını kabul etmeyen doktor için "İnşallah sen de birgün böyle bir migren ağrısı çekersin ve aynı tavırla karşılaşırsın" dediğini anlattı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Sosyal medya kullanıcıları ve sağlıkçılar ise bu sözlerin ardından sosyal medyada kampanya başlattı. İçinde bulunan zorlu dönemde sağlık çalışanlarına karşı kin ve nefret oluşturmakla suçlanan Anlı'ya ağır eleştiriler yöneltildi. Binlerce sosyal medya kullanıcısının 'mügeanlıözürdile' hashtagi ile attığı tweetler sonrası konu trend topic listesinde bir numaraya kadar da yükseldi.

Doktorları hedef alan Müge Anlı, sosyal medyadan eleştiri bombardımanına tutuldu

İlgili Haberler

Yorumlar (301)
SS: ülkenin heryerinde bu durum yaşanıyor iyi mi kötü mü bilemem ciddi sıkıntı yaşayanlarında çevrildiği söylentisi var whatsapp gruplarında geçiyor bunlar bakılması gerekenlelrede bakmayan kesim var birde yasa istiyorlar bunun için o yasa gelirse o sağlık calısanları nasılsa güvendeeyim deyip işine gereken özenide göstermez ilerde. o yasa enine boyuna tartışılıp pyapılmalı ufak bir kelimesi bile önemlidir oişin. garezim yok onlara ama bu hastalık yayılmadan önce ki vaziyet buydu ilgisiz azarcı
İYİ GÜZEL DE: bugün açıklamasını yapmış. yayınlasanıza. doktoru ayağına çağırmamış
MÜGE ANLİYA SEVGİLER: birilerinin nasirina bastiniz müge hanim
Haberler››Magazin››Doktorları hedef alan Müge Anlı, sosyal medyadan eleştiri bombardımanına tutuldu - Magazin