12.05.2018 19:37

Muğla Çöp Bidonlarından Davulları, Küreklerden Zilleri ile Konser Verdiler

Çöp bidonlarından davulları, küreklerden zilleri ile konser verdilerESKİŞEHİR'in Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden oluşan Eko Şov Ritim Grubu, Muğla'nın Datça ilçesinde keyifli bir performans sergiledi.

Çöp bidonlarından davulları, küreklerden zilleri ile konser verdiler

ESKİŞEHİR'in Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden oluşan Eko Şov Ritim Grubu, Muğla 'nın Datça ilçesinde keyifli bir performans sergiledi. Çöp kovaları, çöp kutuları ve kürek gibi günlük çalışmalarında kullandıkları araç gereçleri enstrüman olarak kullanan grubun konseri, Datçalılardan tam not aldı.

Datça Kültür Sanat Dayanışma (DKSD) grubu tarafından düzenlenen ' Can Yücel Kültür Sanat Festivali', Eskişehir 'in Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden oluşan, Eko Şov Ritim Grubu'nun konseriyle renklendi. Çöp kovaları, çöp kutuları ve kürek gibi günlük çalışmalarında kullandıkları araç gereçleri enstrüman olarak kullanan grubun konseri, Datçalılar'ın beğenisini topladı. Cumhuriyet Meydanındaki ilginç konseri, yüzlerce kişi izledi. Orkestra şefi Halil İbrahim Eker yönetiminde, 22 kişiden oluşan grup, yaklaşık 2 saat sahnede kaldı. Çöp kovalarını davul, kürekleri ise zil gibi kullanarak izleyicileri coşturan grup, Erkin Koray 'ın 'Çöpçüler' şarkısını da seslendirdi. Org ve flüt desteği ile repertuarlarını zenginleştiren ve programlarında günümüzün sevilen eserlerine de yer veren grup, alkış topladı. Konserin sonunda temizlik işçilerinin müzik eşliğinde hep bir ağızdan seslendirdiği, 1 Mayıs Marşı'na izleyenler de katılınca, renkli görüntüler ortaya çıktı.Muğla Çöp Bidonlarından Davulları, Küreklerden Zilleri ile Konser Verdiler
Kaynak: DHA
Eskişehir , Politika , Güncel