Marmaris ve Bodrum'u sağanak vurdu! Hortum ortalığı savaş alanına çevirdi

Etkili olan sağanak yağış ve ardından oluşan hortum, Muğla'nın Marmaris ve Bodrum ilçelerinde etkili oldu. Bir teknenin 10 metre havalanmasına ve bir kafenin sandalye ve masalarının denize sürüklenmesine neden olan hortum, maddi hasara yol açtı. Marmaris'te metrekareye 40 kilogram yağış düştüğü tespit edildi. Korku dolu o anlar kameralara yansıdı.

11.12.2019 18:44 | Son Güncelleme: 11.12.2019 20:31

'nın ve ilçesinde etkili olan sağanak günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Metrekareye 40 kilogram yağışın düştüğü Marmaris'te derelerde oluşan çamurlu suyun döküldüğü bölgelerde deniz kahverengiye döndü.

ÖĞRENCİLER ZOR ANLAR YAŞADI

Bodrum'da akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkili olan sağanak, Bodrum-Turgutreis kara yolunda su taşkını yaşanmasına neden oldu. Trafiğin durma noktasına geldiği kara yolunda sürücüler ve bazı öğrenci servislerindekiler zor anlar yaşadı.

POLİS VE ZABITA ÖNLEM ALDI

Taşkına yolda yakalanan bazı vatandaşlar ise yürümekte güçlük çekti. Gümbet ve Bitez mahallelerindeki derelerde de su taşkını meydana geldi. Polis ve zabıta ekipleri, sıkıntı yaşanan bölgelerde önlem aldı.

HORTUM, MADDİ HASARA YOL AÇTI

Öte yandan, Turgutreis Mahallesi'nde ise hortum meydana geldi. Denizde bağlı bir sandalı yaklaşık 10 metre yükseğe çıkarıp karaya oturtan hortum, sahildeki bir kafeye ait masa ve sandalyeleri de denize sürükledi. Maddi hasarın yaşandığı olayda çevredekiler de panik yaşadı.

Hortumdan, bölgedeki bazı işletmeler de olumsuz yönde etkilenirken, yaşananlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

SAĞANAK, MARMARİS'TE DE ETKİLİ OLDU

Şiddetli sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Tepe, Kemeraltı, Çamdibi, Beldibi mahalleleri ve okullar bölgesindeki sürücüler zor anlar yaşadı. Derelerde oluşan çamurlu suyun döküldüğü bölgelerde deniz kahverengiye döndü.

METREKAREYE 40 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, son 12 saatte ilçe merkezinde metrekareye 40 kilogram yağış düştü, rüzgarın saatteki hızı ise 40 kilometreye ulaştı. Gece ve hafta sonuna kadar ilçede sağanağın etkili olmasının beklendiği bildirildi.

Marmaris ve Bodrum'u sağanak vurdu! Hortum ortalığı savaş alanına çevirdi

Marmaris, Bodrum, Muğla, Güncel

Kaynak: AA


29.01.2020 06:11:25