18 Mayıs 2018, 18:43

Muğla Dünyanın En Pahalı Kiralık Yatlarından Moonlight-2 Bodrum'da

Dünyanın en pahalı kiralık yatlarından Moonlight-2 Bodrum'daMUĞLA'nın Bodrum ilçesine bugün öğle saatlerinde demirleyen 91 metre uzunluğundaki ve kirası dünyanın en pahalı motoryatlarından "Moonlight 2"nin, bir Rus işadamının eşinin doğum günü kutlaması için getirildiği öğrenildi.

Dünyanın en pahalı kiralık yatlarından Moonlight-2 Bodrum'da

MUĞLA'nın Bodrum ilçesine bugün öğle saatlerinde demirleyen 91 metre uzunluğundaki ve kirası dünyanın en pahalı motoryatlarından "Moonlight 2"nin, bir Rus işadamının eşinin doğum günü kutlaması için getirildiği öğrenildi. Ultra lüks yat, ilgi odağı oldu.

Liveras Yatçılık Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı, Yunanistan asıllı İngiliz iş adamı Andreas Levaras'ın 110 milyon Euro'ya yaptırdığı ancak 2008 yılında Mumbai'de bir otele gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybetmesinin ardından bir charter şirketine satılan 91 metre uzunluğundaki Malta bayraklı Moonlight -2 isimli ultra lüks motoryat, bugün öğle saatlerinde Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'ne geldi. Önce Yalıkavak Koyu'na ardından Yalıkavak Marina'ya demirleyen çelik gövdeli yat, üzerinde helikopter, yüzme havuzları, saunası, mini denizaltısı, su sporları merkezi, fitness salonu, özel uydu alıcıları ile donatılmış koruma sistemi ve 28 personeli ile ilgi odağı oldu. Yatın etrafında üç botun koruma yaptığı, yata yaklaşmaya çalışan teknelerdeki meraklıların uyarılarak uzaklaştırıldığı görüldü.

10 GÜNLÜĞÜNE KİRALANDI

20 Mayıs'ta Yalıkavak Mahallesi'ndeki lüks bir otele tatile gelecek maden ve enerji sektöründe ünlü bir Rus iş adamının eşinin, kutlanacak doğum günü için yakınları ile birlikte 36 konuk kapasiteli, 5 katlı "Moonlight-2" isimli yat ile Ege'ye açılacağı öğrenildi. Yatın 10 günlüğüne kiralandığı ve 3 gün sonra denize açılarak Gökova Körfezi,Fethiye ardından Rodos, Tilos, Mikanos ve Leros adalarında gezeceği öğrenildi. Moonlight- 2 isimli yat geçen yılda bir Türk iş adamının düğünü ve balayı gezisi için iki haftalığına Bodrum' a gelmişti. Mumbai,Yunanistan,Bodrum
Kaynak: DHA