Muğla Müftüsü Çelik'in "Berat Kandili' Mesajı

Muğla Müftüsü Zekeriya Çelik, Berat Kandili'nin günahlardan arınma, Allah'ın rahmet ve mağfiretine ulaşılan bir gece olduğunu bildirdi.

Muğla Müftüsü Çelik'in
15.07.2011 12:31 | Son Güncelleme: 15.07.2011 12:31

Muğla Müftüsü Zekeriya Çelik, Berat Kandili'nin günahlardan arınma, Allah'ın rahmet ve mağfiretine ulaşılan bir gece olduğunu bildirdi.

Çelik "Berat Kandili" dolayısıyla yayımladığı mesajında, kandil gecesinde Allah'ın affı ve bağışlamasının çok olacağı müjdelendiğinden, bu geceye "Berat Gecesi" denildiğini ifade etti. Çelik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Berat Kandili, Allah'a kulluk görevini yerine getirmede yanlışının olduğunu hissedenlerin Allah'a yönelerek, rahmet, şefkat ve mağfiretine sığınabilecekleri, karardığını düşündükleri gönüllerini tövbe ve istiğfarla arındırabilecekleri çok özel bir gecedir. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, her türlü ayrılık, ayrımcılık, bencillik ve düşmanlığı geride bırakarak dünyaya hikmet gözüyle bakmaya çalışalım. Yaşadığımız hayatın geçici olduğunu, Allah katında kalıcı olanın imanımızın ve yararlı işlerimizin olduğunu fark edelim. İnsanı insan olduğu için sevip, yaratandan dolayı hoş görüp dünyaya biraz da rahmet penceresinden bakalım. Etrafımıza kin ve nefret yerine, barış tohumları ekelim. Yalan, gıybet ve iftira gibi bizi birbirimize düşman eden kötülüklerden uzak duralım. Düşmanlık, dargınlık, kırgınlıkları ortadan kaldırarak, dostluk, kardeşlik, huzur ve güven içinde bir hayat sürdürmeye gayret edelim. "

- MUĞLA

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber
Haberler››Yerel››Muğla Müftüsü Çelik'in 'Berat Kandili' Mesajı - Haberler