16 Mayıs 2018, 18:09

Muharrem İnce'den Barış Atay'ın Gözaltına Alınmasına İlk Yorum: Doğru Bulmuyoruz

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, oyuncu Barış Atay'ın gözaltına alınmasına, "Sadece fikir beyan ettiği için insanların gözaltına alınmasını doğru bulmuyoruz." sözleriyle tepki gösterdi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, tiyatrocu Barış Atay'ın tweetlerinden dolayı gözaltına alınmasına tepki gösterdi. İnce, "Sadece fikir beyan ettiği için insanların gözaltına alınmasını doğru bulmuyoruz" dedi.

"DEVRİ SABIK YARATMAYACAĞIM"

Mitinglerine bir gün ara veren Muharrem İnce, İstanbul'da Cumhuriyet'in sorularını yanıtladı. Kendisinin ülkeyi yönetme iddiası olduğu için "Devri sabık yaratmayacağım" dediğini anımsatan İnce şöyle devam etti:

"DEMOKRASİ İDDİASINDAKİ BİR ÜLKEYE YAKIŞMIYOR"

"Öncelikle Barış Atay'ın gözaltına alınması yanlış onu söyleyeyim. Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli. İnsanların tweet attılar diye atar topar gözaltına alınmaları, demokrasi iddiasındaki bir ülkeye yakışmıyor.

"O YARGI GEREKİRSE BENİ DE YARGILAR"

Ama ben Atay gibi düşünmüyorum. Bu ülke siyasetçilerin birbirine yönelik 'Seni Yüce Divan'a göndereceğim' tehditleriyle çok zaman kaybetti. Ben siyasetçiyim. Yapmam gereken mevcut siyasetçileri tehdit etmek değil, adil bir yargı düzeni kurmaktır. O yargı gerekirse eskiden görev yapanların, gerekirse de beni yargılar.."

İstanbul,Cumhuriyet Halk Partisi,Muharrem İnce,Barış Atay
16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:09YORUMLAR (259)
SELVİ: COK SEVİYORUM SENİ MUHARREM İNCE!
METE: kalitesiz adama rey verenlerin aklından şüphe ederim
SANKİ ADAM VAR: sırtını okşa al ekmeğini bizi buna döndüren siyasetçiler değilmi buyurun kaç yıldır görüyoruz ama cebe bakıyorum ceptede bişiy kalmamış sıcak koltuklarınızda gelsin paralar diyen adam burada ahkam kesiyor dolar yükselsin diye bakanlar kimler açıklasın bakalım devlet kimde ne kadar para gemicik var bizde bilelim ya kabul edemiyorum gerçenten sırtınızı sıvazlıyorlar siz de oh yarabbi şükür diyorsunuz nasıl insanız ya cahil değiliz ama çok bilmekte fayda etmiyor maalesef.
SANKİ ADAM VAR: şu muharreme oy veren kişiden süphe eden zat, senin oy vereceğin kişi nedeniylede senin aklından şüphe ederim. Ülkede siyasetçi yok hala birilerini sorgulayamıyorken, paralı köprü yapana, adalette adalet bırakmayan, bilmem köprüden şu kadar kişi geçmeli diyerek iş yapan bir kaldırımı 1 ayda 5 sefer söküp yapan, saglıkta devrim diyenlerede ücretsiz diyenleride gördük tek ödemeli köprüyü iki ödemeliye cekende ve bisürü görmediğim şey bunlar yani siyasetçiler sanki adam varda ülkede oy kullanalım.
  • SANKİ ADAM VAR : ne gerçeği be, hangi geçekten bahsediyorsun 7 yıldır ben ekonomi düzelecek düzelecek diye duymaktan kandırılmaktan sıkıldım arkadaş türkiyenin neresini gezdinde öyle atıyorsun otur odanda keyfe bak dışarda ne olmuş ne bitmiş geç ne olucakki vurun fakirin kafasına, önce bir büyük şehirde yaşa hayatı bir gör evi arabası sabit geliri olan ohh miss ya kiracı olan işçisi yada kendince para kazanmaya çalışanı ne yapabiliyor bir adım ileri gidilmiyor. Davul gibi ses çıkartmak kolay değilmi hepiniz için
Tüm 259 yorumu okumak için tıklayın