14.07.2015 13:15

Muhtarlardan Yılın Başkanı Savaş'a Ziyaret

Muhtarlardan Yılın Başkanı Savaş

Hatay Mahalle Muhtarları Federasyonu, Ekovitrin’de "Yılın Başkanı" seçilmesinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Hatay Mahalle Muhtarları Federasyonu, Ekovitrin'de "Yılın Başkanı" seçilmesinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 'ı ziyaret etti.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü , ziyarette, "Bu ödül hepimizi gururlandırdı. Başkanımız her zaman muhtarlar çözüm ortağımızdır diyerek bizlere sahip çıktı. Huzurlarınızda bizlere bu onuru yaşattığı içim Başkanımız Dr. Lütfü Savaş'a tekrar tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Yılın Belediye Başkanı seçilen Savaş, "Bu toplantı bana sürpriz oldu. Bu buluşma ve düşüncenizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Bu benim değil Hatay'ın ödülü. 310 bin 202 kişi tarafından oylanan ve büyük yüzdeyle aldığım bu ödülü halkıma adadım. O hepimizin ödülü. Hizmete ihtiyacı olan mahallelerimizi biliyorum. Bazı devlet kurumlarının başındakiler devletin kurumu olduğunu unutup siyasi bir partinin kurumu gibi davranıyorlar. Önce elektriği kesiyorlar, ardından su kesiliyor. Bu da halkı olumsuz etkiliyor. Ayrıca içme suyu, kanalizasyon ve sulama kanallarıyla ilgili sorunları da biliyorum. Bunlar için sizlerden zaman istiyorum. Ramazan Ayı dolayısıyla biraz durakladım, ama Ramazan'dan sonra sorun olan bölgeleri gezmeye devam edeceğim. Yol konusunda alt yapı ve üst yapı yapmaya da devam edeceğiz. Biz bir ekibiz, birlikte çalışıp birlikte başaracağız. Mahalle halkınız mutluysa siz de mutlusunuz siz mutluysanız ben de mutluyum bu sevgi karşılıklı. Özellikle 30 Mart'ta beni destekleyen o mahşer gününde beni yalnız bırakmayanlardan Allah razı olsun. O seçim Türkiye 'de örnek oldu. Hepinize bu ince düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyon Başkanı Mahmut Gülcü'nün Başkan Savaş'a çiçek takdim etmesi ve muhtarların hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle ziyaret sona erdi. - HATAY
Kaynak: İHA
Mahmut Gülcü , Akdeniz , Hatay , Lütfü Savaş , Yerel