Münih'te Öldürülmen Hüseyin, Gümülcine'de Toprağa Verildi

Münih'te bir alışveriş merkezinde cuma günü meydana gelen silahlı saldırıda üçüz kardeşlerinden biri olan Gülfer'i korumak isterken hayatını kaybeden 17 yaşındaki Hüseyin Dayıcık'ın cenazesi Almanya'dan uçakla Selanik'e, buradan karayolu ile memleketi Gümülcine'ye bağlı Karacaoğlan köyüne götürüldü.

28.07.2016 10:17 | Son Güncelleme: 28.07.2016 10:17Münih'te Öldürülmen Hüseyin, Gümülcine'de Toprağa Verildi
'te bir alışveriş merkezinde cuma günü meydana gelen silahlı saldırıda üçüz kardeşlerinden biri olan Gülfer'i korumak isterken hayatını kaybeden 17 yaşındaki Hüseyin Dayıcık'ın cenazesi 'dan uçakla Selanik'e, buradan karayolu ile memleketi Gümülcine'ye bağlı köyüne götürüldü. Karacaoğlan'daki baba evinde düzenlenen cenaze törenine Batı Trakya'nın çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda kişi katıldı.

ÇİPRAS ÇELENK GÖNDERDİ

Törene Yunan hükümetini temsilen katılan İçişleri Bakanı Panayotis Kurublis, Dayıcık'ın anne ve babasına taziyelerini iletti. Cenazeye, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ana muhalefet Yeni Demokrasi Partisi lideri Kiryakos Miçotakis ve Potami Partisi Başkanı Stavros Theodorakis çelenk gönderdi.

KARACAOĞLAN'DA YATACAK

Tören öncesinde Gümülcine-Maronya Metropoliti Pandeleimon ve bölge milletvekilleri de Dayıcık'ın yakınlarına taziyelerini iletti. Tören sırasında Dayıcık'ın annesi ve kardeşlerinin bir an olsun tabutunun başından ayrılmadığı görüldü. Törenin ardından Dayıcık tabutu arkadaşlarının omuzlarında mezarlığa taşındı. Dayıcık, Karacaoğlan köyündeki mezarlıkta defnedildi.

Hüseyin'in annesi ve kardeşleri bir an olsun tabutun başından ayrılmadı.

Karacaoğlan, Yunanistan, Almanya, Münih, Dünya

Kaynak: Hürriyet

20.02.2020 20:41:53