Murat Ekşioğlu Biyografisi

Murat Ekşioğlu

Doğum Yeri : Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi : 9.2.2001 / ...

Murat Ekşioğlu Kimdir?

Murat Ekşioğlu 09 Şubat 2001 tarihinde aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.74 cm’dir. Ortaokul mezunudur günümüzde, Lise’de eğitim hayatına devam etmektedir. Özellikle 2016 yılında Kalpten Gelen Şarkılar isimli albümünde Aşk Acıtıyor isimli şarkısı ile ciddi bir çıkış yakalamıştır.

Güçlü ve esnek vokali olmasının yanı sıra göz alıcı sahne performansı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Arka arkaya yayınladığı Aşk Acıtıyor, There’s Something More single’ı, Cheap Thrills ve Nasıl Öğrendin Unutmayı gibi daha birçok cover çalışmaları ile büyük beğeni kazanmış, Dijital platformlarda listelerin başlarında yer almıştır.

2015 senesine ait olan ses kayıtları ve ilk stüdyo albümü There’s Something More isimli single çalışmasını 2018 yılında hayranları ile buluşturmuştur.

Kendi beste ve cover kayıtlarının resmi web sayfasının yanı sıra, sosyal medya hesaplarında ve konserlerinde paylaşarak ismini duyuran Murat Ekşioğlu, yeni çıkacak olan albüm ve single çalışmasını hayranları ile buluşturmaya hazırlanmaktadır.

İlk dönemlerde sosyal medya fenomeni olarak tanınmış, İnstagram, musically ve Snapchat gibi ağlarda binlerce takipçiye ulaşmıştır.

Henüz ilköğretim döneminde iken sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yapmaya başlayan Murat Ekşioğlu, İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçladığını, şarkı söylerken kendisi olduğunu, ilerleyen dönemlerde kendisini daha da geliştirmek istediğini belirtmiştir.

İlk video klibi Aşk Acıtıyor, iyi bir dinlenme sayısına ulaşmıştır. Kendisine ait youtube vevo kanalı açmış ve istekleri oradan yayınlamak istemektedir. Diğer sosyal medya fenomenlerinden onu ayıran en önemli özelliği ise, paylaştığı içeriklerin etkileşim oranlarının standartların çok çok üstünde olmasıdır.

Murat Ekşioğlu anne ve baba tarafından aslen Ankara’lıdır.